newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Бахматюк попросив Порошенка і Гройсмана зупинити Гонтарєву

29,8 т.
Олег Бахматюк

Голова Ради директорів UkrlandfarmingPLC звернувся до президента України Петра Порошенка та прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням втрутитися у ситуацію, що склалася довкола компанії через неправомірні дії Національного банку України і особисто голови правління Валерії Гонтарєвої.

Про це йдеться у листі Бахматюка.

"Уже понад два з половиною роки Ukrlandfarming зазнає перманентних спроб рейдерського захоплення, інформаційних та юридичних атак, фінансового та правового тиску з боку НБУ, що може суттєво позначитися не лише на діяльності компанії, а й на стані економіки держави. Адже підприємства холдингу лише за минулий рік виробили продукції на понад $1,2 млрд у еквіваленті, що приблизно складає 1,5% ВВП України. Компанією сплачено податків до бюджетів усіх рівнів на суму понад 2 млрд грн, виплачено заробітної платні працівникам понад 2,5 млрд грн", - йдеться у листі.

Видео дня

Бахматюк зазначає, що Гонтарєва, неправомірно використовуючи своє службове становище та засоби впливу чиновника високого рангу, "поширює неправдиву інформацію про акціонерів Ukrlandfarming, споріднені компанії, фінансові установи".

"Від середини 2014 року Нацбанк визнав неплатоспроможними обидва афільовані із Ukrlandfarming банки ("Фінансова ініціатива" та "ВіЕйБі банк"). При цьому "Фінансову ініціативу" було виведено з ринку за надуманими причинами. Фактично дисконтувавши облігації внутрішньої державної позики на 2 млрд грн, НБУ спровокував невиправну "діру" у балансі, яка не була обгрунтована ринковими умовами. Це фактично стало формальною підставою для введення тимчасової адміністрації. Незаконність списання облігацій за заниженою вартістю була підтверджена рішенням Адміністративного суду міста Києва, яке, до речі, залишено без змін Апеляційним та Вищим Адміністративним судами України. Крім того, Адміністративним судом міста Києва було визнано незаконними і дії самого НБУ щодо списання облігацій. За нашою інформацією, частину цих ОВДП було перепродано ІСU – інвестиційній компанії колишніх колег Гонтарєвої", - каже Бахматюк.

Він також зауважив, що Гонтарєва розповсюджує недостовірні новини через сайт Національного банку та ангажовані засоби масової інформації "щодо заборгованості акціонера Ukrlandfarming на суму понад 38 млрд грн перед державою, що абсолютно не відповідає дійсності".

"Для прикладу, вся заборгованість перед НБУ і Фондом гарантування вкладів (кредити рефінансування та обсяг коштів до виплат клієнтам-фізичним особам) станом на 1 січня 2017 року складає: Фінансова ініціатива – 11 508 млн грн та ВіЕйБі Банк – 9 115 млн грн. Не відповідає дійсності і розповсюджувана Нацбанком інформація щодо обсягу кредитів, виданих компаніям, пов’язаним із акціонером банків. Безпосередньо перед визнанням "ВіЕйБі банку" неплатоспроможним Національним банком було проведено перевірку щодо обсягу пов’язаних кредитів. За результатами планової інспекційної перевірки НБУ(лист № 42-011/78135/БТ від 26.12.2014 року ) було встановлено, що обсяг таких позик становить близько 4,8 млрд грн, що відповідає близько 23,3% від обсягу боргів перед НБУ і ФГВ", - повідомив Бахматюк.

Він додає, що розповсюдження Нацбанком недостовірної інформації "можна розцінювати як свідому маніпуляцію та провокацію, спрямовані на завдання шкоди діловій репутації компанії та акціонерам, а також на розбалансування фінансового стану бізнесу".

"Вона є частиною цілеспрямованої інформаційної атаки та юридичного тиску, який має на меті призвести до банкрутства компанії, - переконаний Бахматюк.

Особиста зацікавленість голови НБУ у такому сценарії подій, на думку бізнесмена, підтверджується і з огляду на ситуацію із судовим розглядом позовів акціонера Ukrlandfarming до НБУ про визнання незаконним запровадження у банках тимчасової адміністрації.

"Попри те, що українськими судами розглядається понад десяток аналогічних позовів акціонерів до регулятора, саме до наших судових процесів голова НБУ проявила особливу увагу, особисто беручи участь безпосередньо у засіданнях, особисто спілкуючись із суддями і головами суду перед початком та під час розгляду справи. Все це вже саме по собі є кричущим порушенням норм діючого законодавства, зловживанням службовим становищем і тиском на суд", - резюмує Бахматюк.

Він зазначає, що підтримка з боку президента і прем’єра, "яку я неодноразово отримував від вас у особистих розмовах, і збереження великого товарного виробника, працедавця для 37 тисяч людей має стати сильною відповіддю на закиди та інформаційні й юридичні провокації Національного банку та особисто голови НБУ".

"Натомість Гонтарєва не дослухалась до такої підтримки і навмисно погіршує ситуацію, яка вигідна виключно для неї особисто. Прошу вашого втручання у ситуацію, що склалась. Ми готові вивести процес у публічний простір та надати йому ще більшого розголосу", - підсумував він.