УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

НБУ прогнозує покращення платіжного балансу протягом року

384
НБУ прогнозує покращення платіжного балансу протягом року

Національний банк України (НБУ) прогнозує покращення платіжного балансу протягом року.Про це заявив голова Нацбанку Сергій Арбузов.«У країну заходить валюти більше, ніж виходить, тому, ситуація стабільна. Ми прогнозуємо, що ситуація з платіжним балансом протягом року покращуватиметься», - сказав Арбузов, при цьому він не уточнив прогнозні параметри.

Видео дня

Покращення платіжного балансу, за словами голови НБУ, сприяє зростанню обсягів міжнародних валютних резервів, повідомляє УНІАН.

«Водночас, коли всі фахівці прогнозували, що міжнародні резерви скорочуватимуться, вони у нас зростають і становлять сьогодні 31 млрд дол.», - констатував Арбузов.

Раніше повідомлялось, дефіцит платіжного балансу України в січні-березні 2012 року становив 569 млн. дол., порівняно з профіцитом 1,113 млрд дол. за відповідний період 2011 року.

Обсяг міжнародних резервів на кінець березня ц.р., за оперативними даними, становив 31,128 млрд дол. (у еквіваленті).

Згідно з оприлюдненою на сайті регулятора інформацією «Наперед встановлене короткострокове чисте витрачання активів у іноземній валюті» станом на кінець березня 2012 року, сальдо чистих витрат міжнародних резервів впродовж подальших 12 місяців НБУ планує на рівні 8,465 млрд дол.