newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Тимошенко вважає перемогу у Стокгольмському арбітражі заслугою газового контракту 2009 року

9,5 т.
Тимошенко вважає перемогу у Стокгольмському арбітражі заслугою газового контракту 2009 року

Україна перемогла Росію у Стокгольмському арбітражному суді саме завдяки газовому контракту 2009 року.

Видео дня

Про це лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила сьогодні на прес-конференції у Житомирі, повідомляє прес-служба політсили.

"Контракт допоміг  Україні виграти Арбітражний суд у Стокгольмі. Він був підписаний у 2009 році і довів, що Янукович діяв не за цим контрактом. Він на корупційній основі переплатив зайві гроші, які не мусив платити. З’ясування ситуації у Стокгольмському арбітражі також чітко показало, що не було ціни в 450 дол. США за тис. куб. м,  вона становила 232 дол. США за тис. куб. м, як знають усі", – наголосила вона.

Екс-прем’єр-міністр України зазначила, що рішенням суду було досягнуто три важливі перемоги для України: скасовано принцип "бери та плати", який був типовим для усіх європейських контрактів, скасована заборона щодо реекспорту російського газу за межі нашої держави і ухвалено рішення щодо повернення переплачених Януковичем грошей за природний газ з 2011 по 2013 роки.

"Це все позитивні рішення", – наголосила Тимошенко.

Вона вважає, що діюча влада безпідставно критикує газовий контракт 2009  року, адже якби він був поганий, то його давно б розірвали.

"Три роки ця влада керує державою. Якщо контракт поганий, якщо, як вони кажуть, сьогодні ми не беремо російського газу, то чого тоді не скасувати цей контракт в односторонньому  порядку? Таке право в усіх є", – сказала політик. За  її словами, "саме цей контракт дав можливість нам боротися в арбітражі і перемагати, і якби він був поганий, ми ніколи б не перемогли".

Лідер партії також звернула увагу на те, що цей контакт є типовим і всі країни Європи підписували його з "Газпромом", якщо купували газ.

"Цей принцип "бери або плати" присутній в усіх європейських контрактах. Польща, Чехія, Німеччина, а зараз вже і Україна через судові процедури скасували це. Жодного разу ні Україна, ні інші держави не заплатили за принципом "бери або плати". Цей принцип абсурдний і саме через це за контрактом  2009 року  Україна виграла і ті претензії, які Росія виставила, були прийняті арбітражем", – сказала вона.

Тимошенко також зазначила, що якби зараз газ закуповували за контрактом 2009 року, ціна на нього становила б 140-160 дол. США за тис. куб. м.

Політик нагадала, що за її прем’єрства ціна на газ, на тепло для людей не змінювалася. Вона також додала, що міф про контракт 2009 року придуманий Януковичем, який не мав за що кидати її до в’язниці.

За її словами, чинна влада нічим не відрізняється від попередникі.

"Мені боляче, що зараз влада, яка прийшла після перемоги людей, продовжує цей фейк про поганий  контракт на всіх каналах. Замість того, щоб подякувати, що змогли відсудити те, що переплатив Янукович", – підсумувала парламентар.

На її думку, те, що Україна перемогла Росію у арбітражі, – це велике досягнення і тепер наша країна має і далі протистояти РФ у судах: "У нас забрали території, окупували, тому нам по всьому світу потрібно розпочати судові процеси  і висловити претензії на власність Росії".