УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Азаров вважає за доцільне удосконалити механізм застосування преференцій

816
Азаров вважає за доцільне удосконалити механізм застосування преференцій

За його словами, насамперед необхідно провести ретельну інвентаризацію всіх пільг і преференцій, передбачених чинним законодавством: «А ви знаєте, скільки у нас пільг? Якщо б я зараз став їх перераховувати, то це б зайняло години півтори, як мінімум. Ми передовики у світі за кількістю пільг».

Микола Азаров відзначив, що при цьому існує ще одна проблема – невідповідність декларацій реальним діям. «Пільги у нас прописані, але вони в цілому не виконуються. Коли відбувається невідповідність декларацій реальним механізмам і діям, то ми самі на собі відчуваємо, що насправді ніяких пільг нема», - підкреслив Микола Азаров. При цьому Глава Уряду навів приклад неефективності існуючого механізму: «Щоб нормально працювала пільга на безкоштовний проїзд в транспорті, потрібно, щоб в бюджеті були передбачені необхідні кошти, щоб ми могли оплачувати безкоштовній проїзд для громадян. А якщо реально подивитися, то за останні 15 років не було жодного року, коли ці пільги оплачувалися нашим транспортним підприємствам. Це призводить до замкненого кола боргів і невиконаних обіцянок».

На думку Прем'єр-міністра, такий підхід треба міняти. Для цього Уряд має намір вести активний діалог з громадськими організаціями, профспілками, політичними партіями та іншими зацікавленими сторонами. «Ми розраховуємо на конструктивізм в обговоренні таких питань. Але більше так жити не можна. Потрібно вжити заходів, а яких саме - будемо обговорювати разом», - зазначив Микола Азаров

Водночас він підкреслив, що Уряд ні в якому разі не робитиме таких кроків, які б призводили до так званого «затягування пасків»: «Ми цього уникнемо, такого не буде. По-перше існують наші соціальні зобов’язання і ми будемо безумовно їх виконувати. Крім того, так зване затягування пасків призводить до скорочення товарообігу, зменшення купівельної спроможності людей, а тим самим негативно відображається на економіці, а ми цього не можемо допустити».