newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Держспоживстандарт забракував 33 % рибної та морепродукції

Держспоживстандарт забракував 33 % рибної та морепродукції

(1 туб – 1000 умовних банок консервів, вага однієї умовної банки становить близько 350 г) консервів та 33 т 800 кг іншої рибної і морепродукції (мороженої риби, риби холодного копчення, солоної риби, пресервів, консервів) на загальну суму понад 996 тис. грн. Невідповідність нормативній документації (НД) була виявлена в 0,40 туб та 27 т 94 кг продукції на суму понад 332 тис. грн. (33 %).

Видео дня

Загалом було перевірено 37 підприємств рибопереробної галузі. Порушення встановлені на 29 із них.

Продукція не відповідала НД через порушення за фізико-хімічними, мікробіологічними та органолептичними показниками, через випуск та реалізацію продукції без сертифіката відповідності, відсутність контролю і порушення періодичності випробувань, відсутність атестації виробництва, невідповідність вимогам за маркування, пакуванням тощо.

Основними причинами випуску неякісної продукції була низька якість сировини, незадовільний її контроль та зберігання, незадовільний санітарний контроль на виробництві, відсутність власних виробничих лабораторій на підприємствах тощо.

Так, під час перевірки одного із вінницьких підприємств було виявлено порушення вимог НД за мікробіологічними показниками. Зокрема, в атлантичному оселедці пряного посолу була завищена кількість МАФАМ. А також підприємець використовував у технологічному процесі синтетичні барвники Е-102 (тартразін) та Е-110 (жовтий «сонячний захід»). За результатом перевірки було видано два приписи про заборону реалізації двох найменувань перевіреної продукції та застосовано штраф у розмірі 25 % реалізованого товару на суму 450 грн.

Впродовж І кварталу 2010 року територіальні органи Держспоживстандарту України 12 підприємствам заборонили реалізовувати 16 партій продукції, на 21 підприємстві заборонили реалізацію всієї продукції, а 29 підприємствам було видано приписи про усунення порушень НД. Застосовано 50 штрафів на загальну суму 42 тис. 360 грн.