newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Фірташ скуповує хімічну галузь, щоб розорити селян і за безцінь скупити землю

Фірташ скуповує хімічну галузь, щоб розорити селян і за безцінь скупити землю

Придбання сумнозвісним олігархом Дмитром Фірташем Черкаського ВАТ "Азот" не має ніякого відношення до декларованої ним інтеграції хімічної галузі України, а є банальною монополізацією галузі в одних приватних руках. Про це йдеться в заяві прес-служби ВО «Батьківщина».

Видео дня

Прес-служба нагадує, що монополізм в Україні, як і будь-де - це завжди зростання цін і погіршення якості продукції. У «Батьківщині» пояснюють, що від такої монополізації постраждають перш за все українські селяни, оскільки основою хімічної галузі України є виробництво мінеральних добрив, ціна яких на внутрішньому ринку неминуче зросте, щоб окупити витрати Фірташа на придбання заводу "Азот".

«Спочатку Фірташ з Януковичем обібрали на мільярди гривень побутових споживачів газу, бо основною причиною підвищення тарифів на опалення і гарячу воду стала корупційна передача «РосУкрЕнерго» 12 млрд. кубометрів державного газу. Отримані від цього «брудні» кошти Фірташ легалізує, скуповуючи такі підприємства, як сєвєродонецький та черкаський "Азот", - йдеться в заяві.

«Тепер же настала черга «доїти» селян, яких почали доводити до банкрутства шляхом підняття цін на дизпаливо перед посівною, а «доб'ють» подорожчанням добрив. Кінцева мета цієї «схеми» дуже банальна. Після того, як селяни будуть розорені, їх землі сільськогосподарського призначення скуплять за безцінь «свої люди», - переконані в «Батьківщині».

Саме з метою реалізації такого плану Янукович і дав команду пришвидшити «земельну реформу», яка зводиться до якнайшвидшого скасування мораторію на продаж землі аграріїв, вважають у партії. Саме тому уряд замість того, щоб підтримати вітчизняних гречкосіїв, витратить десятки мільйонів гривень на закупівлю китайської гречки. Бо заможні українські селяни та ефективні власники своєї землі цій владі не потрібні.

Монополізація хімічної галузі відбувається за повної бездіяльності та мовчання Антимонопольного комітету. «Ми би вимагали негайної відставки глави АМКУ, якби всій Україні не було відомо, що Фірташ є давнім партнером та спонсором Віктора Януковича. Тому не дивним є мовчання контролюючих державних органів, адже всі нинішні оборудки Фірташа відбуваються під політичним прикриттям особисто президента країни», - заявили в «Батьківщині».