УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Ольга Германова
Ольга Германова
Помощник-консультант главы Комитета ВР по вопросам налоговой и таможенной политики

Блог | Лікнеп для Данилюка, або Ідеальні умови Мінфіну для організації фіктивного податкового кредиту

Лікнеп для Данилюка, або  Ідеальні умови Мінфіну для організації фіктивного податкового кредиту

Іще раз про реєстрацію податкових накладних.

Думаю, міністру фінансів і самому буде цікаво почитати деякі статті Податкового кодексу.

201.16. Реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Тобто порядок зупинення реєстрації ПН визначається не головними управліннями ДФС на місцях, і навіть не головним офісом ДФС, а урядом. Базовий наказ Мінфіну про це (який весь час змінюється, бо майже ідеальна система вдосконалюється) — №567 від 13.06.2017.

201.16.1. У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування.

Тобто квитанції також надсилаються не головними управліннями ДФС на місяцях, а автоматично контролюючим органом на підставі ризиків, що спрацювали (хто їх затвердив — див. пункт 1).

201.16.3. Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Тобто навіть комісія, яка може прийняти рішення про реєстрацію податкової накладної після того, як її заблоковано, працює, знову ж таки, не на рівні територіальних управлінь ДФС, а в центральному апараті.

При цьому:

201.10. Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Тобто весь фіктивний податковий кредит, який потрапив до системи після запровадження блокування податкових накладних, не підлягає перевірці. Да-да, після запровадження майже ідеальної, як кажуть у Мінфіні, автоматичної системи ризиків, яка має згубний вплив на діяльність реального бізнесу, а схеми пропускає.

Здавалося б, міністр фінансів публічно заявив про збільшення схемного кредиту і нарешті визнав провал у роботі міністерства.

Але ні. "Невісткою" за недолугу роботу автоматичної системи блокування міністр вирішив призначити голову ДФС у м. Києві. Так, нібито не вона з командою боролися зі схемним податковим кредитом у столиці і змогли зменшити його до рекордних 22 млн. грн. в червні 2017 р.

Починаючи ж з 01.07.2017 р. і дотепер сума схемного податкового кредиту, що проходить по Києву, суттєво зросла — до 814 млн. грн. за останні чотири місяці. Ці цифри чудово бачать і в столиці, і в центральному апараті ДФС. Більше того, щодня з центрального апарату на регіональні управління розсилаються "листи щастя" з вимогою "відпрацювати" схемний кредит по ланцюгу. Але фактично зробити вже нічого не можна, бо закон є закон, з 01.07.2017 р. зареєстрована в СЕА ПДВ податкова накладна є єдиною достатньою підставою для формування податкового кредиту.

Так хто винен у різкому зростанні схемного кредиту після запровадження блокування податкових накладних?

Правильно: той, кого міністр фінансів бачить у дзеркалі.

То що ж робити?

У глобальному масштабі — парламенту ухвалити законопроект №7115 щодо переведення системи блокування податкових накладних у тестовий режим.

У локальному — міністру фінансів почитати викладені вище норми Податкового кодексу. Хоча, напевно, варто вже і з Кримінальним кодексом почати ознайомлюватися.

Шкода, до речі, що свого часу статті за наклеп та образу декриміналізували, але в будь-якому випадку правда переможе…

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...