УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Александр Савченко
Александр Савченко
Профессор, ректор МИБ

Блог | Матриця соціальної справедливості для України

Матриця соціальної справедливості для України

Україна є найбіднішою країної Європи. Ба більше, на додаток в Україні тишком-нишком була побудована найбільш цинічна і кричуще несправедлива система перерозподілу доходів. У нас найбільша питома вага біднякив - 70% громодян і найбільша кількість міліардерів серед посткомуністичних країн Європи!

Видео дня

На додааток, в останні роки була по суті легалізована корупція в вигляді захмарних зарплат працівникам нових антикорупційних структур, суддям, керівникам державних підприємств, членам Рад банків, тощо. Вони відірвались від землі - більшості громодян України з зарплатами нижчими ніж в багатьох країнах Африки! Скажу чесно, такого цинізму і розриву в зарплатах в державному секторі нема в жодній країні світу!!!

Читайте: Чи зможе Саакашвілі змінити країну за 70 днів?

Систему треба міняти, але робити це якнайкраще. Ідеальна держава для українців має базуватись на матриці соціальної справедливості. Соціальна справедливість для українців — це, насамперед, система пенсій і зарплат в державному секторі економіки.

Зараз в Україні повністю відсутня будь-яка соціально виправдана система рівня зарплат і пенсій. Деякі українські чиновники (державні службовці) мають зарплати на рівні 100 і 200 тис. грн. на місяць, в той же час переважна більшість отримує 3200 грн.! У пенсіонерів ситуація ще гірша. В Україні є пенсіонери з пенсіями 25–50 тис. грн., в той же час більшість пенсіонерів виживають на 1,5 тис. грн. Зарплати деяких керівників державних підприємств і банків досягають одного-двох млн грн., причому більшість з них збиткові!

Читайте: Стандартизація сакральних майданів - "Майдан 3"

Моя пропозиція (яка базується на ментальності українців та на досвіді країн ЄС) полягає в тому, щоб зафіксувати максимальну зарплату чиновникам на поточний рік і зробити її залежною від середньої зарплати в країні за останній місяць минулого року.

Найвища зарплата має бути у президента та прем’єр-міністра — 10 середніх зарплат. Наприклад, середня зарплата в грудні 2016 р. в Україні складала 6475 грн., це означає, що зарплата президента України в 2017 р. буде 64750 грн. на місяць. Зарплата керівників антикорупційних органів — 9 середніх зарплат — 58275 грн. Зарплата українського міністра має складати 8 середніх зарплат — 51800 грн., народного депутата — 5 середніх зарплат — 32375 грн.

Читайте: Симон Петлюра і євреї - боротьба, перемоги, поразки та зради

Залежність зарплат міністрів і депутатів від середньої за останній місяць попереднього року є ключовим у матриці соціальної справедливості. Хоче українська еліта, включаючи суддів і прокурорів, збільшення своїх доходів, нехай для цього забезпечить зростання доходів пересічного українця!

Мінімальна пенсія має складати не 30-35, а 60 % від мінімальної зарплати. Максимальна пенсія, яка виплачується за солідарною системою, не може перевищувати мінімальну більш, ніж у 5 разів. Мінімальна зарплата в 2017 р. — 3200 грн., тоді мінімальна пенсія має складати 1920 грн., а максимальна — 9600 грн.. Такі обмеження максимальної пенсії стосуються всіх громадян України і президента, і глави НБУ.

Читайте: Скільки коштує один українець, або Чому за українців воює Росія і Угорщина?

Максимальні зарплати керівникам державних підприємств, банків і організацій (наприклад, НБУ), які створюють дохід, можуть перевищувати середню в 15 разів. Більше того, керівництво підприємств, які генерують прибутки і сплачують дивіденди до державного бюджету, можуть отримувати бонуси, але їх розмір обмежується 1 % від сплачених державі дивідендів, або 0,5 % від сплачених в бюджет податку на прибуток. Зрозуміло: нема прибутків і дивідентів - нема бонусів!

Ключовими елементами матриці соціальної справедливості є вік виходу на пенсію та трудовий стаж. Саме через них суспільство будує справедливий перерозподіл доходу між поколіннями. В розвинутих країнах Західної цивілізації справедливим вважається такий перерозподіл доходів між поколіннями, який дозволяє пересічній людині виходити на пенсію в 65 років — і після цього достойно жити ще майже 20 років! Трудовий стаж у 35 років в багатьох країнах дозволяє вийти на пенсію раніше, починаючи з 60 років. Така пенсійна система дозволяє європейцям мати пенсію в розмірі 50–60 % від їх зарплати. Ті, хто хоче мати більшу пенсію, створюють свої приватні пенсійні фонди.

Читайте: Чи є в Україні фінансова еліта, або Геноцид української інноваційної економіки

Я вважаю, що європейська модель є цілком прийнятною для українців. Аргументи, що середня тривалість життя в Україні значно менша, ніж в цивілізованих європейських країнах (71 рік проти 81) — неправильні. Якщо людина в Україні дожи- ла до раціонального пенсійного віку — 65 років, то вона буде жити ще майже стільки (приблизно на 2–3 роки менше), скільки живуть пенсіонери в країнах ЄС.

Українці мають зрозуміти: краще працювати довше і жити довше і багатше, ніж так, як зараз: працювати мало, жити бідно і недовго! Але і влада має зрозуміти запит на соціальну справедливість українців, як це було доведено в книжці "Антиукраїнець".

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...