newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Не можна продавати землю і ризикувати майбутнім країни - Гриценко

2,1 т.
Не можна продавати землю і ризикувати майбутнім країни - Гриценко

«Янукович взяв курс на прискорене провадження ринку вільної купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення», - вважає лголова Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони Анатолій Гриценко.

Видео дня

Він нагадав, що коли у червні минулого року був оприлюднений план реформ Януковича, йшлося про впровадження ринку землі до кінця 2012 року. Але нещодавно Янукович поставив прем’єр-міністру завдання підготувати протягом січня законопроект про ринок землі. Це доручення президента Гриценко назвав таємним, оскільки воно не оприлюднено на сайті президента.

«Я виступаю категорично проти такого кроку, - сказав Гриценко. - Ринок земель можна впроваджувати за умов, коли а) переважна більшість суспільства довіряє владі (а цього зараз немає), б) коли переважна більшість суспільства підтримує земельну реформу влади (цього зараз також немає, більше того, отакими «таємними» дорученнями Янукович ще більше посилює підозру з боку людей, що влада їх знову обдурить)».

Найголовніший аргумент, на думку Гриценка, полягає у тому, що впроваджувати ринок земель сільгосппризначення можна лише тоді, коли завершиться світова фінансово-економічна криза і стабілізуються світові валюти.

«Бо інакше українські землі скуплять дуже швидко, хто саме – ми можемо здогадуватись, але це не будуть мільйони українців, які стануть реальними власниками. Причому скуплять за долари, євро та інші валюти, які нічим матеріальним не підкріплені і які в умовах світової кризи можуть бути девальвовані або навіть скасовані в будь-який момент», - вважає Гриценко.

Він підкреслив, що не можна ризикувати майбутнім країни на десятиріччя і сторіччя вперед заради інтересів кількох сімей.

Тому закликав журналістів доносити до людей хибність такого кроку, а громадські організації, політичні партії – робити все, щоб зупинити Януковича, повідомляє офіційний сайт Анатолія Гриценка.