УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Посадовці «допомогли» підприємству отримати понад 24 мільйонів гривень

315
Посадовці «допомогли» підприємству отримати понад 24 мільйонів гривень

Начальник УМВС України в Чернігівській області Олександр Михайлик зазначив, що після оперативно-профілактичних заходів в обласному центрі, подібні заходи буде проведено і в містах обласного підпорядкування та великих райцентрах області, де працівникам міськрайвіділів буде надано допомогу в наведенні порядку на підконтрольній території. Розпочати вирішили з Прилук і району – одного з найбільш «проблемних» в плані криміналу регіонів Чернігівщини. Специфіка міста в його географічному розташуванні, близькості столиці, наявності потужних підприємств переробної та нафтогазової галузей. Тому не дивно, що є охочі «присмоктатися» до таких ресурсів.

Видео дня

Так, в ході відпрацювання Прилук та прилуцького району працівники сектору Державної служби боротьби з економічною злочинністю Прилуцького міського відділу УМВС спільно з колегами з області та департаменту ДСБЕЗ МВС України викрили факт доведення до банкрутства службовими особами державного підприємства, яке спеціалізувалося на виробництві пожежної спецтехніки.

Посадовці з метою подальшого відчуження майна підприємства в інтересах третіх осіб майже два роки тому реалізували схему накопичування боргів за безтоварними операціями та в подальшому здійснили ряд фінансово-господарських операцій, які призвели до кредиторської заборгованості підприємства на загальну суму понад 24 мільйони гривень.

Ці дії службових осіб призвели до стійкої фінансової неспроможності державного підприємства, внаслідок чого господарським судом Чернігівської області в липні 2008 року було порушено провадження про банкрутство підприємства ухвалено загальні вимоги кредиторів на суму понад 24 мільйона гривень, чим було завдано значної шкоди державі.

Відкриття провадження про банкрутство призвело до укладання в листопаді 2008 року мирової угоди між держпідприємством та його кредиторами, їм було передано частину основних засобів підприємства на суму майже 9,5 мільйона гривень, чим було завдано значної шкоди державі.

За цим фактом порушено кримінальну справу ст. 219 Кримінального кодексу України – доведення до банкрутства, карається штрафом від п'ятисот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.