УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Президенту Ющенку набрид "клятий" газ

Президенту Ющенку набрид 'клятий' газ

Головне для України – не посередник, а присутність газу в Україні. Про це заявив Президент України Віктор Ющенко 7 лютого в ефірі телеканалу «1+1».

Гарант Конституції зазначив, що «умови, які були досягнуті в минулому році... – це найоптимальніші умови, які Україна могла досягти».

«Коли ви заходити до магазину, вас не цікавить, чи посередник, чи не посередник... вас цікавить сам хліб», - зазначив Ющенко.

«Чому український газ дешевший, ніж у когось іншого із сусідів?.. – бо ми купуємо не російский газ, а азійський», - підкреслив Президент.

За його словами, Україні слід вести переговори не про зімну постачальника, а про те, як не погіршити дану ситуацію.

«Я боюсь, що в український газовий ринок великими порціями починає допускатись політика. А за політикою тягнуться корпоративні інтереси, закамуфльовані, сховані, які легко так і не прокоментуєш», - зазначив Президент.

Він категорично відкинув звинувачення про причетність його самого та його родини до газових компаній.

«Мені неприємно говити про газ... не хочеться говорити про цей клятий газ», - додав Ющенко.

Заяви «Газпрому» про припинення поставок газу в Україну Президент назвав реакцією на заяви української влади щодо можливого перегляду ціни на транзит.

Як повідомляв «Обозреватель», російська компанія «Газпром» з 11 лютого може зупинити постачання свого газу в Україну. Про це заявив офіційний представник концерну Сергій Купріянов.

За словами Купріянова, «Газпромом» вдасться до подібних заходів, якщо Україна найближчим часом повністю не розрахується.

Нагадаємо, монопольним імпортером газу на Україну є RosUkrEnergo, 50% якої належить «Газпрому». В кінці минулого року була досягнута домовленість про те, що в 2008 році ціна середньоазіатського газу для України складе 179,5 дол. за тисячу кубометрів.

Президенту Ющенку набрид "клятий" газ