УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Створено найбільший концерн фінансового ринку світу

1,0 т.
Створено найбільший концерн фінансового ринку світу

Довгоочікуваному об’єднанню Нью-Йоркської фондової біржі (NYSE) та головної біржі Німеччини Deutsche Börse вже практично нічого не може завадити. Угоду щодо цього злиття у вівторок схвалили наглядові ради компаній. Після оголошення новин про схвалення угоди щодо злиття двох бірж aмериканську Wall Street – місце розташування Нью-Йоркської фондової біржі – оглядачі в Німеччині почали жартівливо називати на німецький манер: Валль-Штрассе.

У такій іронії є таки частка правди. Акціонери Deutsche Börse контролюватимуть 60 відсотків акцій новоствореної компанії та 10 з сімнадцяти місць у правлінні. 40 відсотків акцій належатимуть акціонерам Нью-Йоркської фондової біржі. Угода з’єднує два континенти у спробі створити найбільшу у світі біржу як за показниками прибутковості, так і за ступенем потужності продажу деривативів.

«Ця угода об’єднує два найбільш успішних та поважних біржових оператори у світі. Ми створимо нового лідера у сфері глобального обміну» - говорить про злиття Рето Франчіоні, керівник Deutsche Börse, який невдовзі має очолити об’єднану біржу. На його думку, злиття двох бірж матиме велике економічне значення й дозволить надалі заощаджувати значні ресурси за рахунок підвищеної працездатності.

Рекордні обороти й чималі побоювання

Планується, що річний обсяг торгів новоствореної біржі складатиме понад 20 трильйонів доларів, а її операції будуть охоплювати США, Німеччину, Францію, Великобританію, Нідерланди, Португалію та Бельгію. Також, на думку Рето Франчіоні, нова біржа стане «надзвичайно привабливим партнером» у зв’язках з біржами Азії, Східної Європи та Південної Америки.

Втім, наразі все ще присутні деякі побоювання з боку Німеччини, що керівництво Нью-Йоркської фондової біржі візьме на себе роль головного управлінця. Подібний прецедент на думку деяких фінансистів мав місце, коли у 2007 році Нью-Йоркська фондова біржа об’єдналася з міжнародною європейською фондовою біржею Euronext. „Багато людей боїться, що Deutsche Börse вратить вплив, бо американці візьмуть керування на себе“ – пояснює німецький аналітик Роберт Халвер. Водночас і в США висловлюють занепокоєння про можливу втрату впливу та незалежності Нью-Йоркської фондової біржі.

Штаб-квартири об’єднаної компанії, у якої досі немає імені, будуть розташовані як у Нью-Йорку так і у Франкфурті-на-Майні. За прогнозами, укладена угода почне працювати ближче до кінця нинішнього року.