newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Телемарафон ObozTV: "Пенсійна реформа. Чи буде старість в радість?"

13,9 т.
Пенсіонер

На ObozTV в п`ятницю, 22 вересня, стартував телемарафон на тему "Пенсійна реформа. Чи буде старість в радість?".

Мовлення розпочалося у прямому ефірі о 13:30. Протягом 4 годин будемо спілкуватись з експертами, аналітиками, державними діячами, фінансистами, страховиками, демографами, а також з теперішніми і майбутніми пенсіонерами, яких безпосередньо стосуються нововведення реформи. Допоможемо українцям у прямому ефірі розрахувати їх майбутню пенсію. Розкриємо причини, через які народні депутати 21 вересня під час засідання Верховної Ради навіть не приступили до розгляду пенсійної реформи. Спрогнозуємо, які є шанси, що пенсійна реформа буде проголосована народними обранцями на наступному пленарному тижні.

Видео дня

Так, експерт з питань пенсійної реформи Віталій Мельничук вже висловив свою думку в ефірі. Він вважає, що пенсійну реформу необхідно прийняти, оскільки діюча система не може забезпечити українцям гідний спосіб життя.

В свою чергу, політичний аналітик Евген Манженко заявив під час телемарафону, що пенсійна реформа в Україні спрямована на усунення несправедливості в системі нарахування пенсій. За його словами, повинна бути чітка залежність: помінялися середня зарплата, індекс цін - повинен відбутися перерахунок пенсій.

При цьому політконсультант Дмитро Васильєв розказав про політичні спекуляції навколо пенсійної реформи та протистояннях в Раді.

"В уряду дуже важка ситуація. Набагато легше депутатам з опозиції. Для них, чим гірше в країні, тим краще. Але поки у нас є чіткі правила. Я б не бігав і не кричав "перевибори", тому що мені хочеться в депутати. В уряду виклик: як збалансувати фінанси, як отримати кредит МВФ і переконати, що ті рішення, які приймає законодавчий орган, є необхідними", - зауважив він.

Також експерт зазначив, якщо людина погоджується отримувати "чорну" зарплату, то вона в цьому випадку несе відповідальність за розмір своєї пенсії в майбутньому. Васильєв підкреслив, що в Україні можна створити пенсійну систему як на Заході, коли солідарне та страхове забезпечення є сумісними разом із накопичувальними фондами.

Соціолог Олександр Шульга надав статистику та проаналізував, скільки українців "за" та "проти" реформи:

"На початку червня 2014 року все ще вірили, що вдасться оновити еліту і правила гри, тоді більше 20% говорили, що будуть чекати стільки, скільки потрібно, а ще 30-40% говорили, що готові чекати, але недовго. Зараз більше 50% кажуть, що не вірять, або не можуть вірити. Лише 10% українців кажуть, що ми будемо чекати попри все".

По його словам, після Майдану четвертий рік поспіль у українців два почуття: тривога й надія. "Надія все одно у нас превалює", - вважає соціолог.

Під час ефіру демограф Лідія Ткаченко запевнила, що більшість пенсіонерів, які проживали і проживають на тимчасово непідконтрольних Україні територіях Донбасу, перереєструвались і оформили статус внутрішньо переміщених осіб.

Вона наголосила, що надто гострим залишається питання щодо того, які документи приймати від внутрішньо переміщених осіб, а які ні. Оскільки відповідно до пенсійного законодавства, загалі не йдеться про те, на якій території проживає людина. Головне — наявність у неї достатнього стажу.

Під час телемарафону вона підкреслила – громадяни, які працювали неофіційно, матимуть проблему з "обнуленням" трудового стажу при оформленні пенсії.

Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко розповів, за рахунок чого уряд готовий до підвищення пенсій. Крім того, він зазначив, що питання пенсійної реформи знаходиться в руках народних депутатів.

Підписуйтесь на сторінку ObozTV у Facebook, де ви зможете долучитись до обговорення ефіру та залишити свої коментарі на питання.

Прямо зараз беріть участь у інтерактивному голосуванні: "Чи вірите ви, що пенсійна реформа буде прийнята?". Долучайтесь та голосуйте. Нам важлива ваша думка.