newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Ціни на житло падатимуть й надалі

Ціни на житло падатимуть й надалі

Стагнація на ринку нерухомості триває, вважають окремі фахівці. Ні на житло, ні на комерційні приміщення попиту майже немає. Ціни продовжують знижувати. Оселі в новобудовах у передмісті Києва можна придбати менше ніж за тисячу доларів за квадратний метр. На вторинному ринку купують переважно малогабаритні помешкання. Їх частка – 70 % від обсягу операцій купівлі-продажу.

Видео дня

Середня ціна на повноцінні однокімнатні квартири - 70 - 72 тисячі доларів, у спорудах готельного типу - близько 50 тисяч, на двокімнатні - 90, трикімнатні коштують близько ста двадцяти тисяч умовних одиниць. Знайти оселю готельного типу можна і за 30 тисяч. Однокімнатну хрущовку без ремонту - за 40. А ось дешевші пропозиції, як-от помешкання по 20 - 25 тисяч доларів, фахівці радять не розглядати. Найімовірніше це якась афера або прихована юридична колізія. Навесні середня вартість квадратного метра вторинного житла становила 1785 умовних одиниць. То було чергове цінове дно. І далеко не останнє.

"Очікування погані. Вважаємо, впевнені і розрахунки наші показують, що в середньому від 0,5 до 1,5 % в залежності від сегмента будемо спостерігати зниження. Як мінімум, ще протягом року - ну це дуже, дуже оптимістичний прогноз", - каже Олександр Рубанов, президент Спілки фахівців із нерухомості.