УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У грудні розглядатиметься звіт про виконання антикорупційних рекомендацій

У грудні розглядатиметься звіт про виконання антикорупційних рекомендацій

Про це йшлося під час засідання за участю експертів Антикорупційної мережі та представників центральних органів виконавчої влади України, Верховної Ради, судової гілки влади, що відбувалося в українському Мін’юсті 6-7 липня. Засідання проводилося в рамках моніторингового візиту до України групи експертів Антикорупційної мережі.

За результатами візиту експертами ОЕСР буде підготовлена доповідь про стан виконання Україною Плану антикорупційних дій («Стамбульський план») та про загальний стан протидій корупції в Україні.

Загалом, експерти Організації Економічного Співробітництва і Розвитку називають близько 10 принципових положень, які мають знайти відображення в українському законодавстві.

Зокрема, Україна має запровадити спеціальні перевірки осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави. В законодавство має бути внесене обмеження щодо прийняття подарунків посадовими особами, а також має бути запроваджено обов’язкове декларування як доходів, так і видатків відповідних осіб. Україні рекомендують запровадити антикорупційну експертизу проектів нормативно-правових актів та встановити відповідальність юридичних осіб за корупційні правопорушення. Серед інших рекомендацій Організації Економічного Співробітництва і Розвитку - залучення громадськості до участі у запобіганні корупції та встановлення обов’язку влади інформувати населення щодо антикорупційної політики; диференціація відповідальності за корупцію приватних юридичних осіб та державних органів тощо.

*** План антикорупційних дій («Стамбульський план») був ухвалений для країн з перехідною економікою у вересні 2003 року в м. Стамбул (Туреччина). План поширюється на Вірменію, Азербайджан, Грузію, Казахстан, Киргизьку Республіку, Російську Федерацію, Таджикистан та Україну.

Реалізація Стамбульського плану дій передбачає кілька етапів, під час яких експерти Організації Економічного Співробітництва і Розвитку проведуть в указаних країнах огляди законодавчо-правової бази для боротьби з корупцією, виконання рекомендацій, ухвалених під час оглядів, а також моніторинг прогресу у виконанні рекомендацій.