УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

В Україні буде спрощено процедуру відведення земельних ділянок

309
В Україні буде спрощено процедуру відведення земельних ділянок

Реалізація закону щодо регулювання містобудівної діяльності затримується через довготривалу процедуру з відведення земельних ділянок. Такої згоди дійшли учасники наради, проведеної у середу у Кабміні, повідомляє прес-служба Держкомпідприємництва.

Видео дня

«Держкомземом був розроблений законопроект, який уже знаходиться в ВР, який скорочував цю процедуру до 60 днів. Але це скорочення процедури відбулося штучно, за рахунок скорочення терміну розгляду документів. Сама процедура при цьому не спростилася», - зауважила Голова ліквідаційної комісії Держкомпідприємництва Галина Яцишина.

«Тому ми ініціювали проведення кількох нарад та подали пропозиції вирішення цієї проблеми. Активну участь у роботі взяла Конфедерація Будівельників України, у якої завжди є багато пропозицій від учасників будівельного ринку. Асоціація запропонувала новий законопроект, який не скорочує терміни автоматично, а повністю змінює структуру відведення земельних ділянок.», - пояснила Галина Яцишина.

Головна теза цього законопроекту – це заміна двоетапної процедури з відведення земельних ділянок на одноетапну. Якщо зараз потрібно отримувати дозвіл на збір погоджень щодо місця розташування об’єкта (перший етап), затверджувати документацію (другий етап) і тільки тоді безпосередньо отримувати ділянку. То згідно із законопроектом, перший етап буде скасовано.

Натомість містобудівної документації, яка включає проект зонування території, буде достатньо для отримання ділянки. А от збір попередніх погоджень для розташування об’єкту (перший етап) на підставі містобудівної документації, на думку Урядового уповноваженого з питань дерегуляції господарської діяльності Михайла Бродського, повинен здійснюватися за розпорядженням міського голови: «Були пропозиції, що рішення має приймати виконком міської ради. Проте, на думку нашого Комітету, виконком - це колегіальний орган, який не несе відповідальності. Натомість міський голова нестиме персональну відповідальність за власний підпис в разі порушення законодавства».

Відповідний законопроект, розроблений Конфедерацією Будівельників України, найближчим часом буде розміщено на сайті Держкомпідприємництва для обговорення та внесення пропозицій.