newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Елена Макеева
Елена Макеева
Советник министра финансов Украины

Блог | Як ФОПи використовують у "схемах"

Як ФОПи використовують у 'схемах'

В Україні зареєстровано 400 великих підприємств, 300 тисяч невеликих компаній і 1,75 млн ФОПів.

З першого погляду — ніби все гаразд, нібито малий і середній бізнес забезпечує 63% ВВП. І це досить серйозний показник навіть для країн ЄС. Наприклад, у Польщі 54% ВВП формується малим бізнесом.

Чому ж тоді поляки живуть багатше, їхня економіка навіть у кризові часи зростає?

Тому що насправді в Україні з 1,75 млн ФОПів реально "живих" є 400 тисяч, а решта 1,35 млн в підприємницькому плані це "мертві душі" — тримачі свідоцтв, які обслуговують великий бізнес для оптимізації оподаткування, щоб розмити, приховати кінцевого беніфіціара.

Видео дня

Ви розраховувались в кафе, ресторанах чи готелях? Скільки рахунків сплачували?

Часто більше, ніж один.

Дійсно, часто за бар отримуєте рахунок на одного ФОПа, а за кухню на іншого, за проживання в готелі на третього. Тож, якщо подивитися вглиб, насправді достатньо великих підприємств у країні набагато більше, аніж констатує офіційна статистика.

Вони просто використовують схеми і ведуть діяльність через низку ФОПів, а відтак і частка МСБ в структурі ВВП значно менша. За нашими розрахунками десь на рівні 15%.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...