newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Ющенко зробить із України «житницю Європи»

327
Ющенко зробить із України «житницю Європи»

В України з’явилася нагода співпраці влади та бізнесу. Демократична коаліція в парламенті може добре зреагувати на виклики щодо даного партнерства. Про це Президент України Віктор Ющенко заявив під час Всеукраїнського форуму «Влада та бізнес – партнери» 30 січня.

Видео дня

Сьогодні політична ситуація, на думку Президента, є оптимальною для радикальних змін в економіці і підприємництві. Президент закликає обережно ставитися до тих надбань у економіці, яких було досягнуто впродовж останніх років, зокрема, до темпів економічного зростання та приросту ВВП. Щодо дефіциту бюджету, на думку Президента, оптимальним буде показник 1,5-2% від внутрішнього ВВП.

Достатньо позитивно, як зазначив Ющенко, велася політика щодо боротьби з безробіттям, зокрема, у 2007 році реєстр безробітних зменшився на 12 % і склав 742 тисячі громадян. Як запевнив Президент, такі тенденції можуть бути збережені і цього року.

Віктор Ющенко також закликав уряд стримати інфляцію на одному рівні, на якому саме, він не сказав.

Президент вважає, що уряд має всі можливості для цього. Хоча Президент зауважив, що під час перегляду бюджету, остаточно мають бути зняті питання соціальних виплат.

Ющенко закликає уряд підтримувати аграрний сектор, оскільки 2007 року Україна програла цінову політику. В результаті сталося суттєве подорожчання багатьох продуктів. Ющенко переконаний, що аграрний сектор України повинен відчувати світові коливання ціни на зернові і отримувати відповідно більші доходи.

На думку Президента, Україна повинна стати «житницею Європи».

«Півтора мільйона тонн зерна повинні бути в фонді щодня, щотижня, щомісяця для того щоб за необхідності використати їх для стримування цін», - зазначив Президент.

Питання формування аграрного фонду Ющенко закликав поставити поза дискусією.