УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

За Януковича бюджет недоотримав мільйони гривень?

За Януковича бюджет недоотримав мільйони гривень?

У 2007 році, як зауважив Віктор Ющенко, бюджет недоотримав мільйони гривень ПДВ. За 11 місяців минулого року, за даними Президента, частка податку знизилась із 26,9% до 24,5%. Зі ста найпотужніших українських компаній, запевняє Президент, 28 підприємств сплачують менше 2% від свого доходу. Він також зауважує, що частка сплачуваних податків у ста найбільших компаній України скоротилася з 6,7% до 6%. Таке зниження, на переконання Президента, є «ганебне і злочинне» і свідчить про поглиблення тіньових процесів.

Ющенко зауважив, що ревізійні органи, що повинні здійснювати перевірку і повертати вкрадені у держави кошти, з 6,4 мільярдів гривень повернули лише 1,1% мільярд. За словами глави держави, бюджет втрачає мільярди гривень внаслідок ухилення від сплати податків та від незаконного повернення експортного ПДВ.

Президент відзначає надзвичайно низьку ефективність розслідувань кримінальних справ, порушених податковими органами. Він наводить статистику щодо 2007 року, в якому було порушено 412 кримінальних справ щодо ПДВ, доведено до суду – 118, а обвинувачу вальний вирок винесено лише по 16 справах. В зв’язку з цим Президент доручив Державній податковій адміністрації, Міністерству внутрішніх справ, Генеральній прокуратурі та митниці перевірити усі 412 справ та прозвітувати про результати перевірки за 30 днів. Причому Президент наголошує, що якщо справа була відкрита безпідставно, той, хто її порушив, повинен нести відповідальність за свою некомпетентність.

В питанні ПДВ Президент також дозволив собі зробити «комплімент» уряду: «замість реальних кроків по захисту державних інтересів, уряд економить кошти на чесних платниках податків», - відзначив Президент. За його інформацією, рівень невідшкодованого ПДВ в зв’язку з цим виріс на 27%. Президент наголосив, що цю ситуацію необхідно вирішувати, на що прем’єр-міністр Юлія Тимошенко поспішила нагадати: «Це рік Януковича, це минулий рік мається на увазі».

Також Ющенко дав доручення СБУ вивчити ситуацію з регіональним відшкодуванням експертного ПДВ. На думку Віктора Ющенка, в статистиці повернення ПДВ прослідковується закономірність більшого повернення на сході країни, ніж на заході. Зокрема, в Донецькій області експортного ПДВ повернуто 96%, у Львівській області – лише 56%. Президент наголосив, що вже на наступному засіданні СБУ повинна назвати поіменно тих, хто давав накази впроваджувати таку політику і запропонував встановити модель контролю за регіональним поверненням ПДВ.

За Януковича бюджет недоотримав мільйони гривень?