newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Ольга Германова
Ольга Германова
Помощник-консультант главы Комитета ВР по вопросам налоговой и таможенной политики

Блог | Дві задачі Данилюка: грохнути малий бізнес і відбілити себе

Дві задачі Данилюка: грохнути малий бізнес і відбілити себе

Міністр фінансів відреагував на порядок денний засідання Комітету ВР з питань податкової та митної політики, в якому пропонується заслухати міністра щодо того, чому розроблені очолюваним ним органом критерії блокування податкових накладних призвели до того, що робота реального бізнесу дійсно блокується, а схемний кредит система автоматично пропускає.

Дуже прогнозовано і дуже очікувано відреагував.

Я б сказала, нарешті написав про істинні наміри прес-конференції, з якою виходив на публіку в минулий четвер, так би мовити, ізоблічать корупцію. Ось ця легендарна фраза. "Її (позапланову перевірку з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства відносно міністра фінансів. — Ред.) відновили відразу після того, як я оприлюднив інформацію щодо зловживань в ДФС Києва на сотні мільйонів гривень".

Видео дня

Намішав мух і котлет, але насправді видав себе, причому дуже красномовно. Тому що:

1. Система блокування податкових накладних працює автоматично за критеріями, визначеними Мінфіном, і жодне з регіональних управлінь ДФС не може в неї втрутитися (ст. 201.16 Податкового кодексу у поміч міністру).

2. Перевірку щодо сплати податків міністром проводить саме ДФС у місті Києві. Її було поновлено у зв’язку із закінченням терміну, передбаченого законом для відновлення втрачених документів, до 30 жовтня 2017 р., але документи належним чином не надані.

Причино-наслідковий зв’язок більш ніж очевидний. Вірніше, очевидним є намір міністра за прагненням відбілити себе класного всіма засобами, що виправдовують мету, грохнути малий і середній бізнес в Україні. Великий бізнес від критеріїв блокування податкових накладних вже скоро почне потерпати за ланцюговою реакцією, а в кінцевому підсумку це все ляже на плечі нас, людей, платників податків, звичайних споживачів — через ціни.

І ще. Комітет запрошує міністра з доповіддю про боротьбу зі зловживаннями у сфері ПДВ на слухання, тому що всі попередні звернення міністр ігнорував, називав "пчихами" заяви народних депутатів, яким треба допомогти. Депутатські запити (а їх написано не один) так само ігноруються.

Знаєте, треба вже крапку ставити в намаганні вирішити проблему бізнесу, з одного боку, і "зоряних війнах" — з іншого.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...