newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Галасюк: МЕРТ тихо саботує розвиток експорту

8,9 т.
Віктор Галасюк

Розроблена Міністерством економічного розвитку та торгівлі "Експортна стратегія" може просто  "лягти в шухляду", не принісши користі економіці та країні. 

Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва, заступник лідера РПЛ з економічної політики Віктор Галасюк.

Як пояснив нардеп, документ не містить ані цільових обсягів українського експорту, ані цільової структури експортного кошику й географічної структури збуту, яких прагне Україна, не кажучи вже про відсутність оцінки впливу "Експортної стратегії" на макропоказники: виробництво, інвестиції, зайнятість та ВВП.

Видео дня

"Стратегія – це, коли є розуміння поточної ситуації, "точки призначення", інструментів і механізмів переходу з поточного до бажаного стану та необхідних ресурсів. В іншому випадку - це або мрії, або окозамилювання", - запевняє Галасюк.

Крім того, голова комітету зауважив, що документ порушує закон про експортно-кредитне агенство як в частині строку створення ЕКА (законом Кабміну відведено на це 6 місяців, а не півтора роки як передбачає стратегія), так і в частині функцій і завдань ЕКА (закон передбачає створення експортно-кредитного, а стратегія лише експортно-страхового агентства, функції якого є значно вужчими).

"Український експорт котиться в тар-тарари, а МЕРТ послідовно саботує створення ключового механізму розвитку несировинного експорту - експортно-кредитного агентства", - зазначає парламентар.

Він наголосив, що вже офіційно звернувся з цього приводу до першого віце-прем'єр-міністра економіки Степана Кубіва.

"Якщо не вжити заходів щодо суттєвого удосконалення Експортної стратегії, вона просто "ляже в шухляду" – переконаний нардеп.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше заступниця міністра агрополітики назвала "експортні шлягери" України до ЄС.