УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Сланцевий газ змінить геополітичну карту Європи – експерт

561
Сланцевий газ змінить геополітичну карту Європи – експерт

Розробка нетрадиційних родовищ газу змінить геополітичну ситуацію в Європі, зокрема – зменшиться вплив Росії, вважає дослідник з Інституту Костюшка (Польща) Ізабелла Альбрих. Про це пише Радіо Свобода.

Видео дня

"Нетрадиційний, зокрема, сланцевий газ – може реалізувати одвічну європейську мрію про енергетичну незалежність. Конкуренція, яку створює цей газ, матиме вплив на постачання блакитного палива до Європи. У США, до прикладу, вартість газу в результаті зменшилася до 70-90 доларів за 1000 кубометрів".

Ізабелла Альбрих аголошує, що Росія цілеспрямовано протидіє видобутку сланцевого газу

"Росія є ворогом видобутку сланцевого газу біля її кордонів. Хоча сама є одним з лідерів за його покладами. Нетрадиційний газ вона сприймає як загрозу усталеній системі власного газового бізнесу".

Між тим, дослідник вважає, що Україна може швидко, за декілька років розпочати видобуток власного газу саме завдяки тому, що отримує дорогий російський газ, і поки що не має альтернативи.

Україна щороку купує близько 30 мільярдів кубометрів російського газу. Натомість її поклади сланцевого газу лише у двох найбільших родовищах Юзівському та Олеському перевищують 7 трильйонів кубометрів. Право на їхню розробку виграли іноземні компанії "Шелл" та "Шеврон".