newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Держрегулювання молочного ринку не сприятиме його ефективності – аналітики

Держрегулювання молочного ринку не сприятиме його ефективності – аналітики

Загалом позиція експертів щодо впровадження державного ринку молока та молокопродуктів така, що закріплення цінового регулювання молока на законодавчому рівні не підвищить ефективності роботи сільгосппрацівників. Так, на думку експертів, дана ініціатива може призвести до блокування закупівель молока і зниження цін для його виробників.

Як відмітив генеральний директор УКАБ Володимир Лапа, таке рішення призведе до появи значної кількості посередників, які будуть продавати молоко на молокопереробні підприємства за договором, і самостійно врегульовувати взаємовідносини із дрібними виробниками молока. "Враховуючи те, що минулого року у населення було закуплено молока на 5 млрд гривень, щороку селяни втрачатимуть щонайменше 500 млн гривень за рахунок сплати єдиного податку посередниками (5%) та на оплату їх послуг (додатково щонайменше 5%). Ця сума фактично буде оплатою послуг посередників із забезпечення договірних стосунків. Зараз через посередників купується лише частина молока, у випадку набуття чинності даного закону це стане масовим явищем", - зауважив експерт.

Видео дня

При цьому гравці ринку висловлюють побоювання стосовно того, що регулювання цін може мати негативні наслідки. Президент УКАБ Алекс Ліссітса констатує, що таке псевдосприяння підміняє собою системну роботу, спрямовану на забезпечення більшої економічної самостійності селянських господарств. "Ми з початку обговорення Податкового кодексу говоримо про те, що Україна створила унікальні умови, коли селянам продавати молоко (як і інші види продукції) на неорганізованому ринку набагато вигідніше, ніж за договірними стосунками, навіть у рамках кооперації, адже в останньому випадку ПДВ і податок на доходи фізичних осіб роблять реалізацію невигідною", - такі слова фахівця наводить сайт ассоціації.

При цьому Ліссітса підкреслює, що законопроекти щодо розвитку кооперації, розроблені Міністерством аграрної політики і продовольства, зареєстровані народними депутатами, але не розглядаються Верховною Радою.

Подробиці – у статті "Молочні ріки: регулювання чи знищення".