УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Експерт: Більшість виноградників Інституту Магарач є непридатними для якісного виноробства

594
Експерт: Більшість виноградників Інституту Магарач є непридатними для якісного виноробства

Більшість виноградників Національного Інституту виноградарства і вина "Магарач" закладені понад півстоліття тому, у зв’язку з чим є нерентабельними для вирощування винограду і виготовлення якісного вина. Про це сьогодні заявив експерт аграрних ринків, керівник проекту AgroNews Руслан Швець.

Понад 180 років тому на перших шести сотках у маєтку генерал-губернатора Новоросійського краю графа Михайла Воронцова в урочищі Магарач було посаджено привезені з Франції виноградні саджанці, і засновано для догляду за ними спеціальний заклад. Через сім років у цьому ж самому місці, в урочищі Магарач, відкрилась і перша в Російській імперії винокурня. Саме її продукція, зокрема, три пляшки вина "Мускат рожевий Магарач" урожаю 1836 року до сьогоднішнього дня зберігається в енотеці заводу та занесена до Книги рекордів Гіннесса як найстаріше російське вино.

"Проте, позитивним є лише той факт, що унікальні пляшки магарачських мускатів є найстарішими, а те, що виноградники Інституту Магарач є застарілими і посадженими не за новітніми технологіями, та непридатними для подальшого розвитку наукового виноградарства та комерційного виноробства навпаки, є фактом негативним. Насадження винограду в Інституті Магарач здійснювалися в основному у 1974, 1981 і 1982 роках, а тому на сьогодні є неефективними у формуванні конкурентоздатного виноградарства і виноробства, оскільки застарілі кущі та старі технології не можуть дати належного результату", - переконаний експерт.

"Виноградники інституту "Магарач" є довгожителями серед виноградників Криму. Адже найбільш продуктивний вік виноградної лози - 30 років, надалі її ресурс вже вичерпаний . Фактично, насадження винограду в Інституті Магарач вищезазначених років є застарими та неефективними у формуванні конкурентоздатного виноградарства і виноробства", - запевнив Руслан Швець.

На думку аналітика, виноградарство Магарачу може бути врятовано в разі закладення нових виноградників на придатних для цього землях.

"Разом з тим, схеми посадок наявних виноградників не відповідають сучасним вимогам. При закладенні нових насаджень винограду необхідно враховувати міжнародний досвід ефективного виноградарства. Наразі наявні насадження в інституті "Магарач" не відповідають новітніх технологіям вирощування винограду та результативного збору врожаю", - наголосив експерт.