newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Мазур: аграрний сектор врятують нові технології та об'єднання мешканців сіл

3,6 т.
Мазур: аграрний сектор врятують нові технології та об'єднання мешканців сіл

Розвиток аграрної галузі допоможе українській економіці вийти на новий рівень, подолати глобальну залежність від світових фінансових інститутів, завоювати нові ринки збуту і видавати високоякісний продукт із збільшеною доданою вартістю. Але для цього держава повинна зробити декілька кроків: допомогти аграріям з новими технологіями і підштовхнути жителів сіл до об'єднання. Про це в коментарі "Обозревателю" розповів Андрій Мазур, радник голови правління "Аграрного фонду".

На сьогоднішній день Україна має колосальні запаси родючих земель. Але повністю скористатися їхнім потенціалом ні аграрії, ні держава не можуть через морально застарілі підходи в агробізнесі.

"Проблема в тому, що у нас землю обробляють застарілою технікою, а в багатьох випадках -"металобрухтом", який залишився з часів Союзу. Через це під час посівної або збору врожаю аграрії зазнають втрат: посівного матеріалу, самого врожаю, палива, часу. А в результаті все це позначається на доходах фермера, його працівників і в підсумку - держави. Адже зерно, зібране старим комбайном, буде дуже брудним, щоб його продати за ціною вищого сорту. Воно піде за копійки, і відповідно відрахування до казни будуть мізерними", - зазначив експерт Андрій Мазур.

Видео дня

Він вважає, що зараз держава повинна створити цільову програму з впровадження нових технологій, стимулювати аграріїв пільговими кредитами, податковими канікулами, дотаціями. Для більш дрібних фермерів і об'єднань селян держава повинна сама створити у кожній аграрній області фонд сучасної техніки і обладнання, які надаватиме в оренду за доступними цінами. Це значно поліпшить продуктивність праці аграріїв, підвищить якість продукту, що дасть можливість конкурувати на світових ринках.

"Мова йде про впровадження безпілотних дронів для моніторингу, підгодівлі і охорони полів. Застосування диференційованого внесення добрив. Це технологія точного землеробства, яка забезпечує зміну доз добрив залежно від складу ґрунту. Закупівлі сучасної високоточної сільгосптехніки, обладнання для створення сучасних тваринницьких комплексів", - пояснив радник голови правління "Аграрного фонду".

Крім того, він зазначив, що зараз жителям сіл потрібно об'єднуватися, створювати своєрідні кооперативи. Так, ведучи індивідуальне господарство, люди зможуть через кооперативи продавати результати своєї праці.

"Два приклади. Молоко зараз збирають у людей посередники і платять за нього мізерну ціну, а на молокозаводи здають дорожче. Якщо жителі об'єднаються, а держава допоможе їм придбати молоковоз, вони зможуть здавати молоко безпосередньо переробникам дорожче. Крім того, кооперативи можуть організовувати сховища сільгосппродукції і продавати ті ж яблука, картоплю не за копійки в сезон, а за ринковою ціною цілий рік. Або створювати цехи з переробки. Але для цього потрібна підтримка держави", - зазначив Андрій Мазур.