newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Бойко: Україна стане лідером з видобутку газу на шельфі Чорного моря

Бойко: Україна стане лідером з видобутку газу на шельфі Чорного моря

Збільшення Україною власного видобутку природного газу, сприятиме зниженню залежності від імпортних енергоносіїв. Про це 23 жовтня 2012 року розповів Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко під час робочої поїздки до Автономної Республіки Крим, де він провів нараду, присвячену виконанню програми збільшення видобутку вуглеводнів на шельфі Чорного і Азовського морів та газифікації регіону.

Під час наради Юрій Бойко детально ознайомився з поточними результатами роботи "Чорноморнафтогаз", планами видобутку вуглеводнів на шельфі Чорного та Азовського морів та наголосив на пріоритетності виконання програми зі збільшення видобутку.

"Збільшення Україною власного видобутку природного газу, у першу чергу на шельфі, сприятиме зниженню залежності від імпортних енергоносіїв. Тому реалізація програми із збільшення видобутку є одним з пріоритетних завдань на шляху до енергетичної незалежності України", - сказав Міністр.

Видео дня

За останні два роки підприємство дооблаштувало два родовища - Архангельське і Голіцинське та завершує дооблаштування діючого Штормового родовища на шельфі Чорного моря. "Чорноморнафтогаз" веде активні роботи із введення в експлуатацію Одеського родовища газу, що є найбільшим в українській частині шельфу Чорного моря. Воно було розвідано в 1988 році, але облаштовується тільки зараз.

В результаті проведених робіт - за 9 місяців цього року видобуток природного газу на шельфі збільшився на 14,7% у порівнянні з показниками минулого року і продовжує зростати. В поточному році збільшення видобутку в порівнянні з попереднім роком планується на рівні близько 120 мільйонів. В наступному році цей показник має зрости на 500 мільйонів кубометрів, а загальний видобуток становитиме 1,65 млрд кубометрів.

Особливу роль у значному збільшенні видобутку в "Чорноморнафтогазі" пов'язують з модернізацією виробництва. За останні 2 роки було придбано дві високотехнологічні самопідйомні плавучі бурові установки, 4 сучасних судна і спеціалізована трубоукладальна баржа. Для порівняння, за попередні 19 років для підприємства були закуплені всього один катер і одна бурова установка, яку закладали ще при СРСР.

Нагадаємо, що за програмою розвитку "Чорноморнафтогазу" до 2015 року протягом чотирьох років планується освоїти сім нових родовищ, дооблаштувати два діючих родовища і збільшити видобуток в три рази - з 1 млрд. 56 млн. кубометрів в 2011 році до 3 млрд. кубометрів в 2015 -м. Вже в 2014 році газом власного видобутку буде повністю забезпечений Крим, чиї річні потреби в блакитному паливі становлять близько 2 млрд. кубометрів.

За оцінкою Юрія Бойка, виконання цієї програми виведе Україну в лідери з видобутку вуглеводнів на шельфі в Чорноморському регіоні та сприятиме значному зниженню залежності України від імпортних енергоресурсів.