УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Держпідприємництво хоче співпрацювати з Польщею на користь бізнесу

Держпідприємництво хоче співпрацювати з Польщею на користь бізнесу

Держпідприємництво генеральним своїм завданням бачить покращення бізнес-клімату в Україні. Про це представники відомства повідомили під час участі у XI Економічному форумі "Україна-Польща", де були присутні Президент України Віктор Янукович та Президент Республіки Польща Броніслав Коморовський.

Видео дня

У своєму виступі від імені Держпідприємництва Перший заступник Голови Олександр Потімков запропонував польським колегам окреслити можливі кроки співпраці для аналізу досвіду щодо запровадження сучасних механізмів регуляторної політики і сучасних механізмів для розвитку підприємництва.

"Нас дуже цікавить досвід Польщі у цих питаннях. Ми відкриті для співпраці, готові сприймати всі ідеї як від польських бізнесменів, що працюють в Україні, так і від наших партнерів державних структур у Польщі",- сказав він.

Він також розповів про досягнення Держпідприємництва в рамках пріоритетних завдань поставлених Президентом України і Урядом, щодо підтримки малого і середнього бізнесу.

"Служба генеральним своїм завданням бачить покращення бізнес-клімату в Україні, створення більш сприятливих умов для підприємців, як для тих, хто вже працює, так і для "новачків". На сьогодні суттєво спрощено процедуру створення бізнесу. Максимально намагаємося впроваджувати декларативний принцип. Лишаємо дозволи як обов’язкові документи лише для бізнесу, який має суттєве значення для безпеки і здоров’я громадян",- повідомив Потімков.

У Держпідприємництві сподіваються, що Верховною Радою буде підтримано законопроект щодо скорочення видів діяльності, які підлягають ліцензуванню.

Ще один законопроект чекає рішення Парламенту. Він вводить адмінвідповідальність держслужбовців за неправильні дії по відношенню до суб’єктів господарювання. Законопроект також уточнює та розширює повноваження Держпідприємництва.

"Фактично, простіше кажучи, наша Служба отримає повноваження здійснювати нагляд над органами нагляду і контролю. Тобто, ми фактично будемо виступати арбітрами бізнесу у відношеннях з органами державної влади, які виконують функції нагляду і контролю. Це досить нова функція в Україні, але приклади в інших країнах існують. Більш того, є країни, де створено Державний інститут омбудсмена бізнесу", - пояснює Перший заступник Голови Держпідприємництва.

Також на форумі експерти обговорили торговельно-інвестиційне співробітництво, можливості розвитку малого та середнього бізнесу в рамках національних проектів в Україні. Були підписані міжнародні договори.