newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

"АТБ" умисно провокує конфлікти в суспільстві - політолог

21,3 т.
'АТБ' умисно провокує конфлікти в суспільстві - політолог

Найбільша в Україні роздрібна мережа "АТБ" своїми діями умисно провокує конфлікти в суспільстві, що може вилитися в неконтрольовані соціальні потрясіння. Якими, в свою чергу, неодмінно скористаються вороги України.

Таку думку в своєму блозі на Ліга.net висловив політолог Володимир Цибулько. Повідомляє gazeta.ua.

Як приклад він навів намір мережі розширювати свою присутність у західних регіонах країни і одночасно платити податки в Росії, працюючи в Криму, а також взаємодіяти з терористами на окупованих територіях Донбасу.

"Якщо керівництво "АТБ" усвідомлює, що на територіях, де особливо багато загиблих у війні, люди дуже насторожено ставляться до економічної експансії, значить, воно свідомо створює конфліктну ситуацію! Це теж гібридна агресія на користь російського агресора", - зазначив Цибулько.

Видео дня

"Це означає, що зі зубожінням населення та зі зростанням загальної психологічної травмованості така мережа може стати величезним детонатором у глибокому тилу для розпалювання громадянських конфліктів по всій країні. А якщо в певний момент буде спровоковано штучний дефіцит найважливіших продуктів харчування? За таких обставин глибинний страх, що сидить в українцях ще з часів голодомору, просто відключає у більшості людей раціональне мислення", - вважає Цибулько.

За його словами, в такі моменти зовнішнім диригентам значно простіше розпалити громадянський конфлікт або кардинально посилити чергову валютну чи банківську кризу. "Людина просто біжить скуповувати цукор, крупу або сіль і долар за останні копійки, провокуючи шалене зростання цін і падіння курсу гривні. Тим паче, що в найбільшій торговельній мережі України більше готівки, якою можна ефективно маніпулювати на чорному ринку валюти", - підкреслив політолог.

"Це дуже небезпечно – тримати таку бомбу у себе за спиною. Адже розігнати паніку, маючи таку розгалужену мережу, дуже легко. Тому історія з націоналізацією не така вже й нераціональна. Владі пощастило вчасно і делікатно розмінувати величезну бомбу під назвою "Приватбанк". Але якщо не розміновувати і мережевий російський бізнес, не треба буде і нагнітати ситуацію на фронтах. Фронти впадуть, якщо російські мережі в тилу скоординовано одночасно ударять по продуктових ринках і по національній грошовій одиниці", - вважає він.

На думку Цибулько, чиновник – не кращий власник, "але схема через націоналізацію з подальшим продажем через прозорий конкурс – один з можливих варіантів". "Тому потрібно діяти вже сьогодні, бездіяльність в цьому випадку смертельно небезпечна", - резюмував він.