УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Українських пасажирів перетворюють на заручників - ЗМІ

4,7 т.
Українських пасажирів перетворюють на заручників - ЗМІ

Безпека руху українською залізницею може опинитись під загрозою, повідомляє "5-й канал"

Через брехню, підробку документів та рейдерство на ринок намагається вийти виробник деталей верхньої будови колії, який роками нав*язує залізниці застарілу продукцію, на яку навіть не має технічних умов, з ясували розслідувачі. Мова йде про рейкові скріплення, від яких, власне, й залежить безпека руху залізницею.

Катастрофічні аргументи

Сьогодні в Україні існує лише два підприємства, які виготовляють такі деталі. Це – ТОВ "Корпорація КРТ" та ТОВ "АТ Механіка". Останнє так відчайдушно прагне заробити на безпеці руху, що не соромиться грати без правил: з інформаційною війною, публічним наклепництвом та судовою тяганиною як проти конкурентів, так і проти самої "Укрзалізниці".

Проміжні рейкові скріплення –найважливіший елемент верхньої будови колії. Саме вони утримують рейку та шпалу, забезпечуючи стійкість рейко-шпальної решітки. Якщо таке притиснення недостатнє – може трапитись катастрофа, попереджають у сюжеті.

Скріплення КПП-1 виробництва "АТ Механіка", які почали використовувати  на залізницях України на початку 2000-х років, досить швидко перестали замовлятись "Укрзалізничпостачем".  Адже під час полігонних та експлуатаційних випробувань були виявлені його численні недоліки.

Канал приводить відповідні документальні підтвердження та результати випробувань, а також інші документи, на підставі яких до експлуатації було прийнято інші деталі – скріплення КПП-5, що виробляються вже "Корпорацією КРТ".

З документів стає зрозумілим, що усунення "АТ Механіка" від співпраці  з залізницею – це об єктивний наслідок неконкурентності, низької якості та невідповідності технічного рівня виробів.

Журналісти демонструють шокуючи відео з "виробничих потужностей" підприємства: воно швидше нагадує закинутий цех середини минулого століття.

"Зірковий" час

Період, коли компанія "АТ Механіка" мала всі переваги на ринку, обмежується часами правління "Сім ї" Януковича. Тоді, як стверджують ЗМІ, компанію взяв під своє крило один з синів президента – Олександр.

Саме в той період низькоякісні та непогоджені залізницею деталі скріплення КПП-1  через "Укрзалізничпостач"  починає проштовхувати фірма "Євроінвестстрой", пов язана з Януковичем-молодшим.

Починаючи з 2013 року "АТ Механіка" через "Євроінвестстрой" стає монополістом з постачання рейкових скріплень. Багатомільйонні тендери так і сипляться до рук керівництва партнерських компаній.  В той же час признаного виробника якісних надійних та сучасних скріплені КПП-5 "Корпорацію КРТ" було усунуто від участі у тендерах.

"До 2014 року наше підприємство не могло на рівних умовах приймати участь у тендерах "Укрзалізниці". Адже перевага надавалась підприємствам сина екс-президента Януковича", -- свідчить на камеру Василь Ганіткевич, керівник відділу зв’язків з громадськістю "Корпорації КРТ".

Справедливість було поновлено лише після Майдану.

Інформаційна зброя

Втім, директор "АТ Механіка" Віталій Руденко – замість того, щоб навести лад у власному господарстві та, можливо, взятись за модернізацію чи бодай елементарний ремонт свого цеху – займається поливанням брудом компанії-конкурента та судовою тяганиною з ним. Що викликає певну турбулентність у роботі останнього.

Розслідувачі спростували один за одним неправдиві ствердження пана Руденко. Зокрема про те, що його компанію не допускають до участі у тендерах, що його продукція краща та дешевша, та врешті – що його компанія має увесь пакет необхідних документів. Та сама компанія, яку зловили за руку на підробці тендерної документації! В зв язку з чим, як дослідили журналісти, у Києві слідчим управлінням відкрито та проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні.

Більш того – у "АТ Механіка" навіть не погоджені технічні умови, а документи про лабораторні випробування деталей – не підтверджують технічний рівень та безпеку продукції. Автори сюжету знайшли одразу декілька рішень адмінсудів, якими відмовлено "АТ Механіка" у задоволенні позову про погодження технічних умов на скріплення КПП-1.

Тим не менш директор "АТ Механіка" часто й густо з являється у інформаційному просторі, особливо у своїй улюбленій програмі "Наші гроші" на каналі ZIK (в сюжеті демонструються чисельні фрагменти з програм), де озвучує відверту брехню на адресу конкурента.

Не зупинило навіть рішення суду, до якого звернулась "КРТ", захищаючи репутацію. Руденко той суд програв. Журналісти знайшли у Єдиному судовому реєстрі рішення суду у справі № 760/19242/15-ц  у зв’язку із трансляцією сюжету, згідно з яким висловлювання пана Руденка про неякісні та дорогі скріплення його конкурента було визнано недостовірними.

"Пан Руденко відверто зловживає громадською думкою,-- констатує Василь Ганіткевич.--  Виступає подекуди громадським діячем, членом громадської ради при міністерстві інфраструктури. А натомість опускає той факт, що він є директором конкуруючої організації. В такий спосіб він лобіює власний бізнес".

Мета очевидна й вона одна – задавити конкурента та зайняти його місце, стверджують розслідувачі. Навіть ціною безпеки руху. Жага до надприбутків бере верх. Тривожить, що в  цій історії найбільш постраждалою стороною в будь-яку мить можуть стати пасажири "Укрзалізниці", попереджають журналісти у сюжеті.