newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

ЦУ від Гройсмана: як зміниться лікування в 2017 році

13,8 т.
Лекарства в Украине

Головними завданнями українського уряду на 2017 рік є повноцінна реалізація ініціатив з референтного ціноутворення на ліки, а також реімбурсації.

Видео дня

Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Кабінету міністрів 18 січня.

"У нас є ряд конкретних завдань. Перше — я хочу чесних цін на ліки. Це завдання для Міністерства охорони здоров’я. Друге — з 1 квітня хронічні хворі, які постійно потребують спеціальних ліків, мають отримувати ці медикаменти безкоштовно. Ми кошти на це заклали", — наголосив він.

Гройсман також наголосив, що якби система охорони здоров’я продовжила працювати за старими принципами, то 30-40%, які виділяються на цю галузь, розповзалися б по кишеням корупціонерів.

Читайте: Украинцам дадут еще больше денег на лекарства

"Система охорони здоров’я традиційно завжди була дуже корумпована. Чим займалося МОЗ? Якщо хтось думає, що воно формувало політику щодо системи охорони здоров’я, то він помиляється. Від початку незалежності цим ніхто не займався. Інакше би ми мали якісну систему, профілактики і життя довше на 5-7 років. Українці живуть менше, хворіють більше, ніж сусіди з ЄС. Некорумпована політика виведе систему із стану коми, в якому вона знаходиться не один рік", — підкреслив голова уряду.

Він також нагадав про те, що ключовим завданням є проведення ще більш успішних закупівель ліків через такі міжнародні організації, як ООН, оскільки вони можуть забезпечити чесні ціни без посередників.

Читайте: Революция лекарств: что изменится для украинцев после Нового года

Як повідомляв "Обозреватель", на реімбурсацію в Держбюджеті-2017 закладено 500 млн гривень.