newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

"Росіяни сіли в калюжу": в "Нафтогазі" розповіли, як Україні живеться без поставок "Газпрому"

22,4 т.
Поставки газа в Украину

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" вже вдруге погасила поновлюваний кредит Європейського банку бізнесу та реконструкції (ЄБРР), що використовується для закупівлі газу у європейських країн.

Про це повідомляється на офіційній сторінці "Нафтогазу" у Facebook.

"Вже вдруге "експерти", переважно російські, які пророкували проблеми з поверненням, сидять у калюжі", — наголосили у компанії.

Також стало відомо, що середньозважена вартість закупівлі газу в Європі за кредитні кошти ЄБРР в пункті постачання становила $185/ткм.

Блакитне паливо постачали провідні європейські компанії, які змагались між собою за українські контракти за жорсткою процедурою, прописаною ЄБРР: Axpo Trading (Швейцарія), CEZ (Чехія), Engie (Франція), Eni Trading & Shipping S.p.A.(Італія), RWE Supply & Trading GmbH та Uniper Global Commodities SE (Німеччина).

Видео дня

"Цього року ми обійшлись без підстраховки у вигляді зимового пакету, довівши собі і іншим, що здатні чітко і прозоро працювати за європейськими правилами", — додали у "Нафтогазі".

Кредитна лінія ЄБРР продовжує діяти до 2018 року, і компанія планує скористатися її коштами для підготовки до наступного опалювального сезону. Протягом липня — вересня 2016 року "Нафтогаз" повністю використав доступні кошти за кредитом у розмірі $300 мільйонів. Виплати процентів та повернення кредиту відбулися вчасно. Зауважимо, що умовами угоди з ЄБРР передбачено, що протягом 2015-2018 років "Нафтогаз" може погашати і знову позичати кошти в межах вищезазначеної суми, щоб профінансувати авансові закупівлі газу.

"Кредитна лінія ЄБРР не лише надає нам можливість отримувати дешевий ресурс для закупівлі газу перед опалювальним сезоном, а й відіграє важливу роль у просуванні реформ в енергетичному секторі. ЄБРР проводить постійний моніторинг впровадження нових стандартів звітності, прозорості, екологічної та соціальної відповідальності на підприємствах державної форми власності і зокрема і в "Нафтогазі", — зазначив голова правління компанії Андрій Коболєв.

Всього в рамках другого раунду використання коштів кредиту ЄБРР в Україну надійшло 1,8 млрд куб. м газу.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше "Нафтогаз" підколов Росію газовою залежністю від України.