newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Молочний ринок може врятувати кооперація – експерти

Молочний ринок може врятувати кооперація – експерти

Фахівці молочного ринку наголошують на тому, що обов"язковість договірних стосунків при закупівлі молока повинні набути чинності не раніше законодавчих змін щодо підтримки розвитку кооперації та проведеної роботи щодо фактичного створення достатньої кількості кооперативів.

На думку ж голови Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Івана Томича, нічого хорошого з адміністративного регулювання молочного ринку не вийде. За словами спеціаліста, на допомогу вирішенню цього питання повинна однозначно прийти кооперація. Оскільки існує тиск на дрібних виробників з боку монополістів, селяни змушені здавати позиції і знищувати поголів"я. Томич вважає, що невідповідність обсягів виробництва – тільки 0,2% обсягів виробництва молока в Україні виробляється кооперативами – визначає трагедійну спрямованість монополізації української молочної продукції на переробку торговельної системи.

Видео дня

Крім того, аналітики ринку побоюються, що скорочення можливого строку розрахунку переробників молока на сировину призведе до збільшення кредитного навантаження на учасників ринку. Відомо, що роздрібні торгівці з переробниками розраховуються протягом 90-120 днів, а законом цей період звужено до 7 для збалансування цієї різниці.

Подробиці – у статті "Молочні ріки: регулювання чи знищення".