newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Борис Кушнирук
Борис Кушнирук
Экономист

Блог | Чи виграє Україна від поставок палива з США

Дональд Трамп, Петр Порошенко

(Порошенко анонсував можливість співпраці України із США в енергетичній сфері, в тому числі закупівлю вугілля і скрапленого газу – Ред.)

Видео дня

Витрати на постачання вугілля зі Штатів і скрапленого газу в Польщу з подальшим пропусканням його по газопроводам – річ буде недешева. Не можна сказати, що це вирішить проблему зняття нашої залежності.

Інша справа, як елемент диверсифікації постачань – це може бути. Такі поставки також можуть бути також інструментом для стимулювання американців співпрацювати з нами. Ми хочемо співпрацювати у тих сферах, які для того ж самого Трампа найбільш принципові. Він хоче відродити вугільну галузь, що я вважаю насправді маячнею, але між тим їм це вугілля, оскільки їх шахти можуть бути далеко, непотрібно.

Якщо ж Україна буде закуповувати вугілля, то в цьому випадку це може бути елементом геополітичної ситуації між Україною і США. Але при цьому я не вважаю, що ми побачимо якісь суттєві постачання, оскільки, якщо рахувати, то я не думаю, що у них буде дешевше закуповувати за інші джерела.

Як постачається газ? Планується, що він буде йти до Польщі у скрапленому вигляді. Там його будуть переводити в газоподібний стан і потім транспортувати по газопроводам. Він може бути доволі дорогим і не дуже конкурентним на сьогоднішній момент з точку зору ціни.

Якщо постачати і вугілля, і газ із США на рівні диверсифікації, щоб ми не залежали від одного чи двох джерел – це добре. Але як стабільні обсяги закупівель, то я не впевнений, що вони матимуть конкурентні переваги по відношенню до інших джерел.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...