newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Експорт електроенергії в Молдову дозволить задіяти недовантажені потужності НАЕК "Енероатом" - міністр

7,9 т.
НАЕК Енероатом

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик вважає експорт електроенергії в Молдову корисним для української атомної генерації..

Видео дня

"Буде користь, оскільки в "Енерогоатома" заперті потужності. Ми частину блоків просто тримаємо не запущеними і ми їх маємо в резерві", - заявив міністр в кулуарах засідання Кабінету міністрів.

На думку міністра, експорт в Молдову дозволить покращити фінансові показники атомного монополіста. "Він же не буде по собівартості відпускати. Він відпускає те, що в ринок відпускає. А чим більше "Енергоатом" виробив і продав – тим більше коштів отримав", - наголосив Ігор Насалик.

За твердженням міністра ставка тарифу на змінну, полупікову та пікову потужність, де є частка теплової генерації, буде формуватись за діючими правилами – по ціні ОРЦ з урахуванням дотаційних сертифікатів та інвестиційної складової.

"В цій ціні є і дотаційні сертифікати і інвестиційні складові… Хіба погано, що за наші інвестиційні проекти будуть платити валютою? ОРЦ включає цілий ряд складових. Зараз НКРЕКП має прийняти рішення з цього приводу – це 300 МВт", - зазначив він.

Як відзначали ЗМІ, в кінці січня прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Україна повинна розвивати експорт електроенергії і продавати вироблену електроенергію за кордон, що сприятиме розвитку економіки і забезпечення енергетичної незалежності.

В середині лютого відбулася зустріч Президента України Петра Порошенка і прем'єр-міністра Молдови Павла Філіпа, на якій керівники країн обговорили питання відновлення постачань електроенергії з України в Молдову.

На думку експертів, експорт в Молдову збільшить обсяг валютної виручки в Україну до 150 млн дол США і забезпечить додаткові відрахування до держбюджету - близько 30 млн дол США.