newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Рада провалила закон про спецконфіскацію

11,2 т.
Верховная Рада Украины

Верховна Рада України провалила законопроект №5142 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення стягнення в дохід держави необґрунтованих активів". Документ навіть не змогли відправити на доопрацювання в Комітет.

Видео дня

Спікер парламенту шість разів ставив проект, створений Міністерством юстиції та Генпрокуратурою, на голосування, але законопроект не набирав потрібної кількості голосів.

"Метою прийняття проекту закону є запровадження інституту стягнення в дохід держави необґрунтованих активів до закінчення кримінального провадження, під час якого й були виявлені такі активи, правомірність походження яких не доведена, в той час як підозрюваний у кримінальному провадженні корупційних злочинів фактично може ними користуватись та розпоряджатись", — сказано у пояснювальній записці до документу.

Читайте: Порошенко указал Раде, какую редакцию закона о спецконфискации нужно принять

Заступник міністра юстиції Антон Янчук під час представлення законопроекту підкреслив, що документ був розроблений за підтримки Європейського Союзу, і його ухвалення стане кроком до повернення в дохід держави активів, які були втрачені внаслідок корупційної діяльності. До того, ж підтримка зазначеного документу означатиме, що в Україні є всі найсучасніші інструменти для боротьби із хабарництвом.

"Подібний інструмент функціонує в США, Латвії. Тому це не вигадка, а впровадження найкращих світових практик", — резюмував він.

Перше госовуння за прийняття в цілому провалили.

Повторне голосування теж не дало результатів.

Парубій двічі просив хоча б відправити на доопрацювання в Комітет. Але й остання спроба врятувати документ, відправивши його Мінюсту, виявилась марною — законопроект про спецконфіскацію втрачено.

Як повідомляв "Обозреватель", у вересні 2016 року Верховна Рада двічі провалювала внесення законопроекту №5142 до порядку денного.