УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Будівництво доступного житла в Україні має зацікавити іноземний бізнес

Будівництво доступного житла в Україні має зацікавити іноземний бізнес

Перспективою на найближчі три-чотири роки в плані привабливих інвестицій в Україну для іноземних компаній може бути будівництво доступного житла та виробництво техніки й автоматики, необхідної для його будівництва. На цьому Віце-прем"єр-міністр України – Міністр інфраструктури Борис Колесніков наголосив у рамках конференції "Україна та Італія: будуємо разом" ("Italy & Ukraine: Building together"), що відбулася сьогодні, 11 липня, в Києві.

Видео дня

Так, серед потенційно цікавого напрямку для бізнесу Італії Борис Колесніков виокремив програму будівництва доступного житла, яку неможливо виконати без абсолютно нових технологій в сфері панельного будівництва. "Для того, щоб будувати 5-7 млн. кв. м житла на рік – мова йде про 100-120 тис. квартир щорічно – необхідно мати, за різними оцінками, від 15 до 25 заводів з виробництва залізобетону. На цьому поприщі італійські компанії, думаю, успішно можуть спробувати свої сили в конкурсі на виробництво відповідного обладнання, а також енергозберігаючого обладнання: котельні, охолоджуючі системи. Це – той величезний "ринок", що відкриється буквально з осені цього року"

Водночас Борис Колесніков зауважив, що в Україні ведеться робота, спрямована на спрощення всіх процедур, необхідних для отримання дозволу на будівництво. "На жаль, на бюрократичну систему, тривалий час розгляду будь-яких документів, що лишилося ще від Радянського Союзу, накладено невміння адмініструвати будівництво. Наприклад, щоб отримати дозвіл на будівництво в Нью-Йорку, необхідно лише 14 днів, у багатьох європейських країнах – два-три місяці, а в нас цей процес може тривати і до двох років", - сказав Борис Колесніков, підкресливши, що зараз активно ведеться робота зі спрощення процедур отримання дозволів на будівництво житла та зменшення строків отримання відповідного дозволу.

"Така робота ведеться: Президент поставив завдання, щоб вся робота по спрощенню отримання дозволів була завершена до кінця року. Думаю, вона буде завершена вчасно: з тим, щоб в Україні за 90 днів можна було почати будівництво – з моменту подачі заявки", - сказав Віце-прем"єр-міністр України.