newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Ляшко: зараз чесним людям вставляють паяльника в зад

31,8 т.
Олег Ляшко

Лідер Радикальної партії та віднедавна член української делегації в ПАРЕ Олег Ляшко прийшов на інтерв'ю в гарному гуморі та з бойовим настроєм. В ефірі "Обозреватель. LIVE" говорили про головне: підвищення зарплат і пенсій, майбутнє уряду Володимира Гройсмана, захист національного виробника, співпрацю з західними партнерами та багато іншого.

Видео дня

- Ви заявили, що будете домагатися підвищення мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень. Але звідки ж гроші брати?

- 7 мільйонів людей в Україні отримають абсолютно копійчану зарплату: 4 мільйони отримують мінімальну, інші – трошки вище. Покажіть мені інший шлях подолання бідності, аніж підвищення заробітних плат, пенсій тощо.

Ми вже домоглися підвищення заробітної плати. Це не популізм, а реальність. Внаслідок цього мільйони людей отримують удвічі більшу зарплату. 3200 грн – це краще, ніж півтори тисячі, як було минулого року. Але цього абсолютно недостатньо для того, щоб люди нормально себе почували, тому ми вважаємо – треба підіймати далі. І ми зареєстрували відповідний законопроект.

Де взяти гроші? Перше – боротьба з контрабандою. За оцінками фахівців, якщо реально перекрити контрабандні дірки на митниці, отримаємо плюс три мільярди доларів. Друге –реальне функціонування закону про трансфертне ціноутворення. Коли встановлюються ціни на сировинну продукцію, яка вивозиться з України, тут їх спеціально роблять копійчаними. А потім вивозять за кордон і встановлюють європейські ціни. Різницю перераховують в офшори, і податки до українського бюджету, звісно, не платяться. Ми прийняли закон, який має припинити ці махінації з цінами на сировинну продукцію, але реально він не працює. Якщо змусити Міністерство економіки стежити за трансфертним ціноутворенням, ми додатково зможемо отримати 20-30 млрд гривень щороку.

Третє – реструктуризація внутрішніх зобов’язань уряду. Наразі вони складають сотні мільярдів гривень. Якщо ми їх реструктуризуємо, знизимо відсоткові ставки, то теж зекономимо близько 20-15 млрд гривень. Загалом виходить більше 50 млрд гривень, які можна спрямувати і на підвищення зарплат і пенсій.

- Так що саме пропонуєте робити з пенсіями? У нас же й так дефіцит Пенсійного фонду.

- Внаслідок підвищення заробітної плати у цьому році у нас перевиконання доходів Пенсійного фонду. Тобто з’явилися кошти, які можна спрямувати на підвищення пенсій. Півмільйона людей в Україні отримують пенсії менше тисячі гривень – так звана соціальна пенсія. Мільйони людей, які мають 30-40 років стажу, отримують пенсії в півтори тисячі гривень. Ми маємо зрівнялівку: працював чи не працював, а маєш однакову пенсію.

Ми пропонуємо підняти пенсію, встановити на рівні прожиткового мінімуму тим пенсіонерам, які отримують так звану соціальну пенсію. А їх півмільйона. І вимагаємо перерахувати пенсії для пенсіонерів, які мають великий стаж роботи. Ми поставили уряду вимогу: або прем’єр вносить відповідний законопроект до Верховної Ради, або ми будемо вимушені ініціювати відставку уряду Гройсмана.

- 14 квітня імунітет цього уряду спливає. То які шанси у Володимира Гройсмана залишитися прем’єром?

- Легше відповісти, чи зійде завтра сонце. Я точно це знаю. А от чи буде завтра Гройсман прем’єром, не знаю. Це залежить від самого Гройсмана. Якщо він буде проводити економічну політику в інтересах України, то може сидіти прем’єром до пенсії. А якщо буде проводити політику, яка грабує українців, то довго не протягне. Тому ми й висунули уряду відповідну вимогу.

- Хто вас підтримає у разі ініціювання відставки Гройсмана?

- Сподіваюся, що парламент підтримає. Тоді ми побачимо, хто дійсно хоче, щоб люди отримували нормальні пенсії та зарплати.

- Певно, що у парламенті буває непросто зібрати голоси для якихось законопроектів. То коаліція наразі взагалі існує чи це ситуативна більшість?

- Ситуативна більшість. Як правило, ми бачимо об’єднання навколо оборонних, безпекових законопроектів. Як правило, за них голосують усі, крім Опоблоку та "московської зозулі" Тимошенко. Вони три роки підряд не голосують за фінансування армії, вигадуючи будь-які приводи: то бюджет поганий, то щось інше погане. Але покажіть мені хороший бюджет? За Тимошенко, може, колись був хороший бюджет? Ні, не було. Але тоді й не було війни.

Коли вона була прем’єром, у 2007 році видатки на оборону складали 1,2% ВВП, у 2008 році – 1%, у 2009 році – 1,28% ВВП. Сьогодні – більше 5%. Через те, що у 2007-2009 роках мали близько 1%, через те, що всі 25 років ми фактично не фінансували армію, маємо те, що маємо.

Якщо повернутися до коаліції, необхідних за Конституцією 226 голосів нема. Є "коаліція" за участі БПП, Народного фронту й олігархічних груп, з якими домовляється президент, коли необхідно. Чому Юрій Бойко, Сергій Льовочкін і команда досі не відповіли перед законом? Тому що вони в коаліції з президентом Порошенком.

- То що тоді? Дострокові вибори?

- Ні, я проти дострокових виборів. У чому сенс? От бігає цей грузинський цирк Саакашвілі, розповідає про дострокові вибори. Та він у своїй маленькій Грузії виграти вибори не може.

- Так чому "бігає" в Україні?

- Я вам зараз розповім, чого вони бігають. Тому що він втік з рідної країни, тому що він зрадив грузинів. Він був президентом 10 років, а потім наробив таких справ, що й в нас Янукович. Він убивав людей на майдані, Янукович у Києві, а Саакашвілі в Тбілісі.

Ми у Росії вимагаємо: "Видайте нам Януковича". Росія не видає, а ми в себе прихистили Саакашвілі – грузинського Януковича, який заради того, щоб залишитися при владі, вбивав людей. А коли люди його таки "знесли", він відмовився від грузинського громадянства. Саакашвілі зрадив грузинський народ – найкращий після українців народ. І зараз він влаштовує цирк в Україні, горланить про вибори.

А хто ще хоче виборів? Путін, його представники в Україні: Опоблок і Тимошенко. "Девушка" бачить, що поїзд швидко летить, а в неї вже не та швидкість. Чого Тимошенко спішить? Тому що вона розуміє, що до 2019 року від її рейтингу нічого не залишиться. Тому вона швиденько хоче його конвертувати. Слухайте, в мене теж рейтинг росте. Якщо ми будемо щомісяця проводити вибори, тому що в когось росте рейтинг, то що з країною стане?

Крім того, який сенс проводити вибори, не змінивши виборчі закони? Виборчу систему треба міняти. Якщо провести вибори з цією системою, отримаємо ті ж яйця, тільки в профіль. Мають бути відкриті списки.

- І коли цього дочекаємося?

- Це попитайте в президента. Дочекаємося, коли його фракція припинить блокувати прийняття відповідного закону у Верховній Раді. Мажоритарники не хочуть цього закону, і влада не хочу цього закону. Порошенко розуміє, що втратить більшість у парламенті.

У 2019 році всі підемо на вибори. Радикальна партія переможе на парламентських, я переможу на президентських. Ми візьмемо владу в Україні й наведемо порядок залізною рукою. Люди зараз бояться на вулицю вийти: у бабусь і дідусів на вулиці пакети з молоком виривають. Дореформувалися, паразити. Тому треба залізною рукою наводити порядок. Тих, хто вириває сумки в бабусь, розстрілювати прямо там на місці.. Гітлер одного разу вивів "зайців" з трамваю, розстріляв, і німці досі їздять, маючи з собою по три квитка про всяк випадок.

- Ну це вже диктатура…

- Диктатура закону, диктатура порядку, диктатура прав людини. Почитайте ваш "Обозреватель" (найулюбленіший мій сайт, до речі, вперше кажу). Але ж що ви пишете: там стріляють, там вбивають, там підривають…

- Тобто реформа поліції не працює?

- Насправді реформи відбуваються. Але набрали там нових людей, їм же треба час для того, щоб досвід отримати. Тому ми за те, щоб українцям надали право володіння зброєю. Тому що бандити зброю мають, вони залазять до чесних людей в хати, вставляють паяльника в зад і витягують останні гроші. А проста людина себе захистити не може. Зрозуміло, що зброю треба давати не безконтрольно. Мають бути пройдені курси, обстеження всілякі тощо.

- І які перспективи законопроекту про легалізацію зброї?

- Не бачу поки шансів для його прийняття. Саме тому бачимо тисячі людей, які щодня страждають від бандитських нападів. Тому пропонуємо радикальне посилення відповідальності за напади. Я б руку відрубував, якби була така можливість, але менталітет в українців не такий. Розумієте, ми дуже добрі. Але з тими, хто грабує українців, треба дуже жорстко поступати.

- Перейдемо до аграрного питання. Ви пропонуєте навічно закріпити землі за українськими фермерами. Що це дасть?

- Ми добиваємося, щоб українці були господарями на своїй землі, а не жебраками. У Конституції немає жодної згадки про фермерів. Це абсолютно несправедливо, саме тому ми зареєстрували зміни до статті 41 Конституції України. 175 народних депутатів підписалися під цими змінами. Пропонуємо передбачити, що основою аграрного устрою України є фермерське господарство. Уряд сьогодні на вимогу Міжнародного валютного фонду намагається протягнути закон про ринок земель. У селян, які доведені до ручки, немає грошей. То хто скупить ті землі? Транснаціональні корпорації, латифундисти.

- Хіба нам не треба залучати інвесторів?

- Я не проти закордонних інвесторів, я проти того, щоб вони були господарями на нашій землі. На нашій землі господарем має бути українець. Хоче інвестор заробляти на нашій землі? Будь ласка, принось інвестиції, роби спільні підприємства, підтримуй наших фермерів. Продавайте продукцію, а не землю.

Тому ми пропонуємо закріпити в Конституції, що саме фермери – це основна форма аграрного устрою України. Під цим не підписалися фракції "Самопоміч" і "Батьківщина". Я спитав: "Чому?". "Ну от у нас є свої думки", - відповіли мені. Я з'ясував, що то за думки. Знайшов на сайті Верховної Ради проект закону про ринок земель від 28.02.2008 року. Автор закону – Кабмін України та Тимошенко. Вона ще тоді внесла закон про ринок земель, а всім розказує, що захищає фермерів.

Українська земля – це не відновлюваний продукт. Це не товар, це те, що належить українській нації. Є ще одна проблема. Наразі Київ – найбільший сільхозвиробник в Україні. Знаєте чому? Тому що всі компанії зареєстровані в Києві, а орендують землю в Черкасах, в Чернігові, на Полтавщині. Землю виснажують там, дороги розбивають там, а податки платять у Києві. Тому вважаємо, що податки потрібно платити там, де обробляють землю. Коли в Конституції закріпимо, що основна форма устрою – фермерське господарство, то ми зобов’яжемо й уряд проводити державну політику, спрямовану на підтримку розвитку фермерських господарств.

- А що ж робити з вимогами МВФ?

- Не підписувати антиукраїнські вимоги МВФ. Будь-які договори, які підписує українська влада, мають переслідувати одну мету – покращення добробуту українців. Якщо уряд бере на себе зобов’язання, які позбавляють українців роботи й зарплати, ці угоди мають бути розірвані. Коли я стану президентом, ми так і зробимо.

Наприклад, уряд підписав угоду з ЄС: скасування мораторію на вивіз із України лісу-кругляку в обмін на 600 млн євро. Вони хочуть забрати в нас ліс-кругляк, створити робочі місця у себе в Європі, а українці нехай смокчуть лапу. Ні, я категорично проти цього. Хочете наш ліс? Привозьте сюди деревообробне обладнання, давайте українцям роботу, платіть податки до українських бюджетів (місцевого та державного) і заробляйте собі на здоров'я.

Те ж саме із землею. Господарем на українській землі має бути наш селянин, тому треба давати дешеві дотації, як це в Європі робиться, треба давати дешеві кредити, треба компенсувати вартість вітчизняної сільськогосподарської техніки. Чому імпортні комбайни мають тут бігати?

Ще одна угода, яку я вважаю для України невигідною, умова так званої вільної торгівлі з ЄС. Вони встановили абсолютно мізерні квоти для постачання сільськогосподарської продукції з України.

- А ми взагалі конкурентоздатні на європейському ринку?

- Ми конкурентоздатні за якістю продукції, але для нас встановлюються штучні обмеження, цінові бар’єри. А тут ще й НБУ і Валерія Гонтарєва проводять політику дорогих і коротких кредитів. Коли український виробник бере кредит під 30% у комерційному банку, а польський, чеський, французький бере під 3-5%, то ми вже неконкурентоспроможні.

- То з ким тоді співпрацювати Україні, якщо ЄС займає таку позицію?

- Співпрацювати треба з усіма, але виключно в національних інтересах України. Не треба намагатися всім сподобатися. У глобальному світі перемагає інтелект, перемагають освічені люди та держави, які вкладають у розвиток технологій, у науку. А вони підписують таємний меморандум з МВФ і скорочують мережу лікарняних та освітніх закладів, тобто йде дебілізація української нації. Єдина можливість перемагати в цьому жорсткому та надзвичайно конкурентному світі – бути сильними, не жебракувати, не чекати, що хтось вирішить наші проблеми.

- Що зараз відбувається зі справою екс-радикала Андрія Артеменка, який оскандалився через "мирний" план для Трампа?

- Був на допиті в прокуратурі Криму, де надав усю відому мені інформацію. На мою думку, його завербувало ФСБ, я в цьому абсолютно переконаний. Чому я настільки впевнений? Мені важко уявити, щоб я полетів до Москви, щоб мене там зустріли з хлібом-сіллю, і щоб я живий звідти повернувся. Артеменко сказав, що він кілька разів літав в Москву, до того ж таємно від мене. Саме тому ми виключили його з фракції. Він завербований ФСБшний агент. Інше питання, коли його завербували: коли він став депутатом чи раніше.

До речі, Артеменко заявив, що в нього декілька паспортів. Саме тому ми зареєстрували в парламенті законопроект про таких запроданців, як Артеменко. Вважаємо, що народні депутати, державні службовці, прокурори, судді не мають права мати кілька паспортів, тому що вони є носіями секретів, вони мають доступ до державної таємниці.

Водночас президент Порошенко вніс до парламенту закон, який розповсюджує відповідальність за кілька паспортів на всіх громадян України.

- Дуже скандальний законопроект. Поясніть ризики.

- Ризики полягають у тому, що законопроект президента пропонує розповсюдити відповідальність на заробітчан, які в Італії горшки за європейцями виносять, щоб прогодувати сім’ю. Не треба чіпати людей, які заробляють на життя важкою працею в Європі. Вони були вимушені отримати громадянство, щоб прогодувати рідних. Інша справа – нардепи, які мають кілька паспортів, бо ховають гроші та коханок за кордоном.

- Чи має бути смертна кара за державну зраду?

- Так. Ми сьогодні живемо в надзвичайних умовах. Ми – жертва російської агресії. Я пам’ятаю, що в 1997 році Україна підписала конвенцію Ради Європи про відмову від смертної кари. Але на час війни смертна кара має бути відновлена для диверсантів, для шпигунів, для зрадників, для дезертирів, для терористів. Коли людина підкладає бомбу і зносить житловий будинок, як її карати? До кінця життя тримати в тюрмі та годувати? Має бути розстріл.

Як повідомляв "Обозреватель", Олег Ляшко виступає за зміни до Конституції у частині повноважень НБУ