УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Тіньові надприбутки та порожні обіцянки: чому продовжують мораторій на продаж землі

3,0 т.
Тіньові надприбутки та порожні обіцянки: чому продовжують мораторій на продаж землі

Введений як тимчасовий захід У 2001 році мораторій на продаж землі був введений в якості тимчасового заходу. З тих пір його продовжували вже сім разів. Кому школить така ситуація, та хто стоїть за мораторієм показує Центр соціально-економічних досліджень "CASE-Україна".

Мораторій на продаж с/г земель - найпроблемніше питання земельної реформи. Кого ж найбільше стосується заборона вільно розпоряджатись земельними паями? Ми спробували зібрати основні факти про мораторій, які варто знати, в одній інфографіці.

Читайте: Земельні пристрасті: основні міфи про небезпеку дозволу на продаж землі

Мораторій на продаж землі (який продовжувався 7 разів) не лише робить українську земельну реформу довготривалішою у світі (25 років). Він паралізує ринок у 96% сільськогосподарських земель.

Найприкріше, що від мораторію страждають не найзаможніші верстви населення: 68% земель (або 27.7 млн га) перебувають у власності селян-пайовиків. В той же час 1.6 млн власників паїв пенсійного віку, які не мають змоги самотужки обробляти землю, живуть у бідності через неможливість вигідно здати в оренду, продати чи заставити власний пай.

На цьому фоні вже 15 років успішно існує тіньовий ринок землі. Заручившись підтримкою корумпованого чиновника "обрані" спокійно продають та купують гектари землі під гаслами нардепів "не дозволимо розпродаж основного багатства України".