newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Нічого доброго в держрегулюванні закупівлі молока аграрії не бачать

Нічого доброго в держрегулюванні закупівлі молока аграрії не бачать

Якщо говорити про реакцію аграріїв на внесення молока у перелік товарів державного цінового регулювання, то нічого доброго жоден з них на даний момент у законі не вбачає.

Так, на нещодавній спільній прес-конференції представники Української аграрної конфедерації (УАК), асоціації "Український клуб аграрного бізнесу"(УКАБ) і Союзу молочних підприємств (СМП) виступили проти внесення молока в перелік об"єктів державного цінового регулювання. За словами заступника генерального директора УАК Олександра Ярославського, дана ініціатива буде мертвою. Він навів приклад невдалого впровадження цінового регулювання цукрового ринку, яке згодом після впровадження скасували. вважає, що відповідний закон взагалі не потрібний. "Цей закон не потрібний", - сказав Ярославський.

Видео дня

При цьому Вадим Чагаровський, голова ради директорів Союзу молочних підприємств, відмітив несвоєчасність прийняття такого рішення, зауваживши, що на даному етапі розвитку ринку воно працювати не буде. Експерт наполягає на державному регулюванні не лише закупівельних цін, а й усього маркетингового ланцюга – від переробників до реалі заторів. Підтримав позицію колеги і експерт УКАБ Тарас Гагалюк, відзначивши також необхідність врахування інтересів усіх учасників ринку.

Загалом позиція експертів така, що закріплення цінового регулювання молока на законодавчому рівні не підвищить ефективності роботи сільгосппрацівників. Так, на думку експертів, дана ініціатива може призвести до блокування закупівель молокаі зниження цін для його виробників. Зокрема, за розрахунками УКАБ, внесення молока до переліку об"єктів, які підлягають державному ціновому регулюванню, призведе до втрат, котрі для селян становитимуть 0,5 млрд гривень щороку. На думку аналітиків асоціації, обов"язкове укладання договору між покупцем молока та його постачальником, враховуючи наявність понад 1,5 мільйона власників молочної худоби та часті зміни ціни, які необхідно буде оформляти документально, на практиці без збільшення кількості посередників буде неможливо.

Подробиці – у статті "Молочні ріки: регулювання чи знищення".