newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Нардеп: УЗ має намір підняти тарифи на вантажні перевезення попри позицію міністра

2,8 т.
Нардеп: УЗ має намір підняти тарифи на вантажні перевезення попри позицію міністра

"Укрзалізниця", незважаючи на заяву міністра інфраструктури Володимира Омеляна, має намір підвишити тарифи на вантажне перевезення у 2012 році.

Про це заявив народний депутат від "Оппозиційного блоку" Володимир Гусак.

"До мене, як народного депутата України надходять численні звернення керівництва і представників галузевих об’єднань великих вітчизняних промислових підприємств, які вкрай занепокоєні вектором профільного міністерства та "Укрзалізниці" на чергове підвищення у 2017 році тарифів на вантажні перевезення", - сказав нардеп.

Він нагадав, що нещодавно голова Мінінфраструктури запевняв, що не вбачає підстав для перегляду залізничних тарифів наступного року, оскільки таке підвищення може бути тільки після очищення всієї компанії, коли стане зрозуміло, що на 100% механізм роботи прозорий та ефективний і відсутня корупція.

Видео дня

"Однак 30 листопад 2016 року на офіційному сайті Міністерства інфраструктури України опубліковано, що зараз пропозицією "Укрзалізниці" дійсно є підвищення тарифів, відповідний фінансовий план-проект на 2017 рік переданий до Міністерства інфраструктури", - зазначив політик.

Він нагадав, що рік тому в Мінінфраструктури пояснювали, що завдяки підвищенню тарифів у 2016 році "Укрзалізниця" отримає близько 5,2 млрд додаткових доходів.

"Однак, проблематика "Укрзалізниці", яка неодноразово підіймалась і обговорювалась протягом 2015 – 2016 років, нажаль, залишилась на тому ж рівні, зокрема, щодо тривалого простою вагонів, незадовільної ситуації із оновленням та ремонтом тягового рухомого складу, дефіциту дизельного палива, фактичним зловживанням "Укрзалізницєю" своїм монопольним становищем на ринку, тощо. При цьому, "Укрзалізниця" так і не надала вантажовласникам, галузевим об’єднанням та іншим громадським організаціям ні розуміння пріоритетів для інвестицій, ні чіткого механізму гарантій цільового використання додатково залучених коштів від індексації тарифів, ні прагматичного плану скорочення перехресного субсидування збиткових пасажирських перевезень за рахунок прибуткових вантажних, ні заходів щодо підвищення прозорості та ефективності власних закупівельних процедур", - зауважив нардеп.

Він додав, що ситуацію навколо тарифів УЗ можна вирішити, якшо проект фінансового плану-проекту "Укрзалізниці" на 2017 рік буде вивчено та обговорено профільними професійними асоціаціями, які винесуть вердикт планам "монополіста".