newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Мінінфраструктури завершує розробку Програми розвитку автодоріг на 2013-2018 роки

1,0 т.
Мінінфраструктури завершує розробку Програми розвитку автодоріг на 2013-2018 роки

Міністерство інфраструктури України завершує роботу над проектом Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування на 2013-2018 роки.

В основу проекту Програми покладено ті заходи, які на думку розробників документа, сприятимуть ефективному функціонуванню та розвиткові усієї мережі автомобільних доріг України. Зокрема, передбачається, що наявну на сьогодні кількість автошляхів – 169,5 тис. км – буде приведено до належного транспортно-експлуатаційного стану, що у свою чергу сприятиме зростанню транзитного потенціалу нашої країни.

Видео дня

Із загальної протяжності вітчизняних автомобільних доріг загального користування, згідно з проектом Програми майже 30 тис. км буде відремонтовано: у першу чергу – це дороги, які ведуть до великих міст, а також шляхи з найвищою інтенсивністю автомобільного руху.

У планах – будівництво абсолютно нових доріг. Відповідно до сучасних європейських стандартів упродовж 2013-2018 років буде побудовано близько 2 тис. км автомобільних доріг з належною дорожньою інфраструктурою та розвитком автотранспортних коридорів. Також будуватимуться під’їзди із твердим покриттям до сільських населених пунктів.

Таке масштабне оновлення українських автомобільних доріг дозволить не лише підвищити рівень безпеки руху, швидкість, комфортність та економічність перевезень пасажирів і вантажів автотранспортними засобами, а ще й збільшить надходження додаткових коштів від транзитних автомобільних перевезень та розвитку автомобільного туризму.

Загалом реалізація програми триватиме впродовж шести років, починаючи вже з 2013 року. Фінансування здійснюватиметься здійснити за рахунок коштів державного бюджету, міжнародних фінансових організацій. Орієнтовна сума, необхідна для виконання програми розвитку доріг, - 264553 млн грн.

Готуючи проект, програми фахівці Міністерства інфраструктури ґрунтовно вивчили досвід розвитку дорожнього господарства найбільш розвинених країн Світу, таких як США, Німеччина, Великобританія, Японія, Австралія, всіх країн північної Європи, а також країн пострадянського простору, які найбільш схожі з Україною за рівнем розвитку доріг, та дійшли висновку, що найбільш оптимальним та прийнятним шляхом оновлення автомобільних доріг є державне фінансування. Оскільки будівництво автошляхів на умовах державно-приватного партнерства (концесії) набагато дорожче, ніж за рахунок бюджетного фінансування та потребує стовідсоткових урядових гарантій. Отже, альтернативи оновлення автошляхів за кошти держбюджету наразі немає.

Утім Мінінфраструктури продовжуватиме роботу з пошуку оптимальних варіантів реалізації проектів на умовах державно-приватного партнерства в Україні, щоб у разі досягнення позитивних результатів використовувати їх у подальшому.

Нагадаємо, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2012 року № 719-р схвалено Концепцію Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування на 2013 – 2018 роки.