newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Сто років мораторію: в Раді розповіли, як Канада може навчити Україну рятувати ліс

12,1 т.
Український ліс

Угода про вільну торгівлю з Канадою не тільки економічно корисна Україні, але й може навчити Київ, як потрібно берегти власний ліс.

Видео дня

Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат України від Радикальної партії Віктор Галасюк.

"Ця угода дозволяє Канаді виключення з режиму вільної торгівлі для "експорту деревини усіх видів". Тобто Канада може законно обмежувати експорт лісу-кругляка. І вона це вже зробила. Ще у 1906 році. 111 років тому", - наголосив нардеп.

Він зауважив, що крім Канади заборона або суттєві обмеження на експорт лісу-кругляка діють також у понад 30 країнах світу. У тому числі в США (з 1926р.), Бразилії (з 1969р.), Малайзії (з 1972р.), Індонезії (з 1985р.), В'єтнамі (з 1992р.), Новій Зеландії (з 1993р.), та інших країнах.

"А Україну хочуть змусити "добровільно", за "рятівні" закордонні кредити, залишитись сировинним донором для розвинутих країн. Вже стали глобальним донором талантів, робочих рук, сировини", - обурився нардеп.

Він також процитував свого вчителя, професор Еріка Райнерта, який наголошував "не робіть так, як вони кажуть, робіть так, як вони самі поступали".

Крім того Галасюк зауважив, що вільна торгівля з Канадою матиме сенс, коли Україна розвиватиме власну промисловість.

"Ця угода вигідна Україні, адже дає шанс нашим виробникам. Але без власної промислової політики вона не принесе жодної користі Україні та українцям! Нам не потрібен символізм без змісту! Наш торговий баланс з Канадою стабільно дефіцитний: 2013 рік - мінус $185,6 млн, 2014 рік - мінус $119,0 млн, 2015 рік: - мінус $176,1 млн, 2016 рік - мінус $188,4 млн. Експортуємо до Канади в рази менше, ніж ввозимо звідти", - зауважив нардеп.

Він зауважує, що це не "лікується" угодою про вільну торгівлю. 

"Це "лікується" системною держпідтримкою несировинного експорту через експортно-кредитне агентство, потужними інвестиційними стимулами для нових виробництв через індустріальні парки, довгими дешевими кредитами через банк відбудови і розвитку, збереженням мораторію на експорт лісу-кругляка, відмовою від підвищення вартості підключення до електромереж з боку НКРЕКП. В цьому плані Україні точно є чому повчитися у Канади", - наголосив нардеп.

Він також навів приклад того, як якісно працює на Україну мораторій на експорт лісу.

"Чудова новина - на території житомирського індустріального парку "Житомир-cхід" збудують "Житомирську меблеву фабрику" на 1250 робочих місць. Інвестор обіцяє вкласти у виробництво 2,5 млрд грн та платити середню зарплату не менше 8 тисяч гривень. Це те, що треба Україні замість кабальних кредитів МВФ і ЄС", - резюмував Галасюк.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше Галасюк заявив, що в уряді дезінформують щодо мораторію на експорт лісу.