УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Олександр Самарський
Олександр Самарський
Кандидат філософських наук, дипломат, експерт Центру дослідження Росії

Блог | Цинічний фарс Siemens: три важливих моменти

турбіни Сіменс, Крим

"Сіменс" має бути офіційно попереджений: бізнесу концерну в Україні буде покладений край

В українських та зарубіжних ЗМІ цими днями активно дебатувалося питання щодо поставок до окупованого Криму в обхід санкцій газових турбін німецького концерну "Сіменс" та подання концерном до суду на російське підприємство.

Висловлю з цього приводу три міркування.

По-перше, це подання до суду – не більше ніж фарс.

Нагадаю передісторію. Про високу ймовірність сценарію поставок до АРК турбін "Сіменс", виготовлених для продукування електроенергії на півострові Тамань Краснодарського краю, українські експерти, зокрема, добре відомий фахівець з енергетичних питань Михайло Гончар, попереджав ще десь півтори роки назад.

Подібні підозри були добре відомі й "Сіменс". Концерн активно спростовував подібні звинувачення, наголошуючи на тому, що турбіни виготовлені для потреб Краснодарського краю і до АРК ні за яких умов поставлені бути не можуть. При цьому той факт, що сам Краснодарський край таких потужностей просто не потребує ігнорувався.

Отже, поставка до окупованого Криму в обхід санкцій турбін "Сіменс" не є чимось несподіваним. Це добре спланована і зрежесована акція за вже опрацьованими для Криму схемами (через посередників). І подання до суду – не більше ніж елемент цієї гри.

Це тим більш очевидно, що "Сіменс", власне, має судитися зі своєю ж дочірньою компанією, в якій концерну належить майже 50% акцій!

Тому це фарс. Відвертий і цинічний.

Читайте: Строительство ТЭС в Крыму: проблема обострится?

По-друге, думаю, нас всіх більше має цікавити не як там "Сіменс" із своїми гумористичними позовами, а які дії у зв’язку із загрозою вказаних поставок були вжиті нашою державою, насамперед МЗС та СБУ?

За такої резонансної справи ці структури мали б відзвітувати перед громадськістю про те, що саме було зроблено для запобігання отим поставкам турбін і що планується зробити. Якщо такого звіту не буде – значить нічого і не робилося, і не планується робити. Втім, це навряд чи когось здивує. Нагадаю, вітчизняні експерти вже неодноразово й аргументовано відзначали, що саме бездіяльність української влади є одним із головних стимулів для ведення нашими зарубіжними партнерами протизаконного бізнесу в окупованому Криму. І не тільки там.

По-третє, і це головне. У разі, якщо питання незаконно поставлених турбін вже ближчим часом не буде вирішено позитивно для України, то будь-якому бізнесу "Сіменс" в наші країні має бути покладений край.

І про це "Сіменс" має бути офіційно попереджений Україною вже зараз.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...