УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Бюджет-2010 не передбачає скорочення пенсій

198
Бюджет-2010 не передбачає скорочення пенсій

Про це сьогодні заявив Міністр праці та соціальної політики України Василь Надрага під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України.

Видео дня

„Навпаки - ми прописали чітке дотримання положень закону про підвищення соцстандартів з 1 січня 2010 року. Вже в травні мінімальна пенсія збільшиться з 630,4 грн. до 706 грн., а до кінця року її розмір становитиме 734 грн. Після здійснення перерахунку пенсіонерам буде повернуто заборгованість за січень-квітень ц.р., - наголосив Міністр.

Василь Надрага також поінформував, що загальний бюджет Пенсійного фонду України в 2010 році - 192 млрд. грн., і що його дефіцит не буде критичним для виплати пенсій.

„Реального дефіциту, який може поставити під загрозу виплату пенсій у 2010 році, не існує. Всі кошти, які потрібні Пенсійному фонду, відповідно до розрахунків, або будуть найдені із тих джерел, які збирає сам фонд, або йому допоможе державний бюджет”, - зазначив урядовець.

Також Василь Надрага підкреслив, що нині розробляються стратегічні кроки у здійсненні пенсійної реформи, які, на переконання Мінпраці, дозволять за 2 роки подолати розрив між доходами та видатками Пенсійного фонду.

„На сьогодні поставлено завдання, відповідно до якого протягом 2010-2011 років ПФУ повинен стати спроможним самостійно збирати певні кошти, щоб повністю відшкодовувати і виплачувати нашим пенсіонерам трудові пенсії за рахунок власних надходжень”, - зауважив Міністр.