newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Пенсії для переселенців в Україні: експерт окреслила ситуацію з виплатами

12,0 т.
Пенсії для переселенців в Україні: експерт окреслила ситуацію з виплатами

Більшість пенсіонерів, які проживали і проживають на тимчасово непідконтрольних Україні територіях Донбасу, перереєструвались і оформили статус внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомила провідний науковий співробітник інституту демографії України Лідія Ткаченко під час телемарафону "Пенсійна реформа. Чи буде старість в радість?" в ефірі ObozTV 22 вересня.

"За нашим закон це було необхідною умовою, щоб перевести свою пенсійну справу і мати можливість отримувати пенсії на підконтрольній території. Це дуже складне питання, але якщо ми хочемо підтримувати зв’язки з цими територіями, щоб вони хотіли бути громадянами України, то правильно не позбавляти їх права отримувати пенсії. Наскільки я знаю, в комітеті соцполітики Верховної Ради розглядали законопроект, щоб полегшити їм можливість отримувати ці пенсії", — зазначила вона.

Видео дня

Ткаченко наголосила, що надто гострим залишається питання щодо того, які документи приймати від внутрішньо переміщених осіб, а які ні. Оскільки відповідно до пенсійного законодавства, загалі не йдеться про те, на якій території проживає людина. Головне — наявність у неї достатнього стажу.

"У нас навіть люди, які виїжджають за кордон, можуть перевести туди пенсії, якщо є такий договір", — підкреслила експерт.

Як повідомляв "Обозреватель", МВФ зажадав від українського уряду переглянути заплановану пенсійну реформу, оскільки знайшов у ній п'ять нюансів, які суперечать співпраці країни з ключовим кредитором.