newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Сергій Тимченко: Завдяки земельній реформі земля стане власністю селян

771
Сергій Тимченко: Завдяки земельній реформі земля стане власністю селян

Ринок землі має бути максимально відкритим для власників паїв, проте чітко регламентованим та жорстко контрольованим для потенційних покупців. Таку думку висловив Голова Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко під час засідання ініціативної групи щодо створення громадського руху «Земля – народна власність!», що відбулося сьогодні в Києві.

Видео дня

Громадський рух «Земля – народна власність!» утворено за ініціативою Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. Завданням руху є широке громадське обговорення проекту Закону України «Про ринок земель» в територіальних громадах, серед власників земельних паїв.

Виступаючи на засіданні ініціативної групи, Сергій Тимченко наголосив на тому, що першочерговим завданням його відомства поряд з дієвими реальними кроками землевпорядкування є інформування населення про основні положення законопроекту «Про ринок земель».

«Дуже добре, що Асоціація сільських та селищних рад виступила з ініціативою утворення такого руху. На сьогоднішній день існує суттєва проблема спотворення інформації про права власників сільськогосподарських паїв та їх можливості в умовах введення обігу земель. Латифундисти тапредставники маргінальних сил, які своїм безсистемним управлінням й призвели село та його жителів до крайнього зубожіння, користуючись тим, що законопроект «Про ринок земель» читав надзвичайно низький відсоток населення України, залякують селян земельною реформою. Хоча саме ці демагоги монополізували за безцінь вагому частину паїв, не виплачуючи селянам гідної оренди. Ми повинні разом пояснити всім власникам земельних паїв справжню суть та значення земельної реформи для села», - зазначив голова Держземагенства.

Завершення земельної реформи та впровадження ринку землі стане поштовхом до економічного розвитку села, зупинивши парадоксальну ситуацію, коли власники гектарів найродючіших земель світу живуть за межею бідності.