УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Скорочення кількості ліцензій зменшує корумпованість економіки

801
Скорочення кількості ліцензій зменшує корумпованість економіки

Підприємцям більше не доведеться отримувати «зайві» ліцензії та платити посередницьким структурам за прискорення процедури їхнього отримання. Держкомпідприємництво домоглося скасування 90,2% ліцензованих видів робіт та 35% ліцензованих видів діяльності.

Зокрема, було скасовано ліцензування 2046 з 2268 видів робіт та 23 з 78 видів діяльності. Наприклад, замість 165 ліцензованих видів робіт у медицині залишився один вид діяльності – «медична практика». У будівництва з 714 ліцензованих видів робіт залишилося 100.

Під «скорочення» потрапили насамперед ті види діяльності та робіт, ведення яких не становить загрози безпеці держави, життю та здоров'ю людей і не погіршує стан довкілля. До того ж щодо них існують інші засоби державного регулювання, такі як державні стандарти, будівельні норми і правила, технічні умови, міжнародні стандарти якості тощо.

Донедавна у державі існувала ситуація, коли наявність ліцензії була необхідною вимогою для відкриття бізнесу, але водночас не давала права його вести у разі відсутності низки інших документів. Така зарегульованість забирала у підприємців час та гроші і створювала передумови для корупції та поборів чиновників. Виконуючи завдання Президента щодо дерегуляції бізнесу, Держкомпідприємництво ініціювало максимально можливе скорочення у сфері ліцензування та перегляд ліцензійних умов задля їхньої прозорості та спрощення.

Крім того, торік було ухвалене рішення про встановлення необмеженого строку дії більшості ліцензій, яке схвально зустрів бізнес. Користуючись нагодою, більше половини підприємців переоформили свої ліцензії. Так, кількість ліцензій, чинних на 1 січня 2011 року за даними Єдиного ліцензійного реєстру сягає 406, 2 тисяч. З них 232,4 тисячі були видані та переоформлені протягом 2010 року.

Зменшення зарегульованості у сфері ліцензування полегшить започаткування та ведення власної справи та покращить позиції України у міжнародному рейтингу Світового банку Doing Business, який визначає індекс легкості ведення бізнесу. На сьогодні Україна посідає у рейтингу 145 місце зі 183 країн світу.