УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Україна однією з перших застосувала інновації у металургії - голова "Метінвесту"

2,9 т.
Україна однією з перших застосувала інновації у металургії - голова 'Метінвесту'

Україна завжди однією з перших застосовувала нові технології у металургійній галузі. Про це заявив генеральний директор групи "Метінвест" Юрій Риженков на Міжнародному металургійному форумі "Наука та інновації", передає 5 канал.

"Нові технології в металургії Україна завжди застосовувала однією з перших в світі. Наприклад, перша установка вдування пиловугільного палива (ВПП) у промислових масштабах була впроваджена ще у 70-х роках минулого століття. Перша МБЛЗ (машина безперервного лиття заготівок) була збудована в Україні", - розповів Риженков.

Водночас, він додав, що нині українським металургійним підприємствам доводиться конкурувати з новими потужностями у Туреччині, Китаї та Росії.

"Але, незважаючи на втрату підприємств на Донбасі, ми гідно конкуруємо на світовому ринку. Ми модернізуємо виробництво, оновлюємо потужності", - запевнив експерт.

Для прикладу Риженков пригадав докорінну реконструкцію доменної печі №3 на "Запоріжсталі", будівництво нової МБЛЗ на ММК ім. Ілліча.

Читайте: "Метинвест" намерен до 2030 года инвестировать в модернизацию $8,8 млрд

"Крім того, ми перебуваємо на розі будівництва нового конвертерного цеху і ливарно-прокатного модуля на "Запоріжсталі", - відзначив гендиректор групи "Метінвест".

Також Риженков додав, що наука відіграє важливу роль у розвитку металургійної галузі країни. "Коли об'єднуються зусилля науки, бізнесу, політиків і держави в плані освіти, це не може не принести успіх", - переконаний він.

Експерт вважає, що на сьогодні необхідно вдихнути нове життя у співробітництво метпідприємств і металургійної науки, а перераховані проекти з модернізації потужностей "дають впевненість, що наука в Україні буде розвиватися".

Як відзначає Риженков, останнім часом молодь втратила інтерес до української металургії.

"Однак, об'єднавшись, ми покажемо, що українська металургія і наука мають прекрасне минуле, стабільне сьогодення і чудове майбутнє", - констатував глава "Метінвесту" у зверненні до металургів-учасників Форуму.