newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

В Україні планують збільшити штрафи за незаконний вилов риби

В Україні  планують збільшити штрафи за незаконний вилов риби

Розмір відшкодувань, заподіяних внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення риб, інших водних тварин на території природно-заповідного фонду, а також тих, що занесені до Червоної книги України, обчислюватиметься за новими таксами. Держкомпідприємництво погодило відповідний проект урядової постанови, розроблений Державним агентством рибного господарства.

Видео дня

За ним, зокрема, за незаконне добування та знищення риби, водних безхребетних та морських трав та водоростей передбачаються такі стягнення:

- Веслоніс, гібриди осетрових риб – 96 тисяч гривень;

- Катран акула – понад 6,5 тисяч гривень;

- Амур білий – понад 9,5 тисяч гривень;

- Сом – понад 16 тисяч гривень;

- Рапана – близько 100 гривень;

- Раки (крім широкопалого рака) – понад 300 гривень;

- Морські трави та водорості – близько 200 гривень тощо.

Нагадаємо, що розмір відшкодування відповідних збитків не переглядався понад 10 років. Натомість за цей час в Україні відбулись значні зміни її природних та економічних умов, зокрема, погіршення відтворення водних живих ресурсів та загального стану запасів водних живих ресурсів, занесення деяких видів риб та водних безхребетних до Червоної книги України, інфляційні процеси із якими чинні такси на сьогодні є заниженими і не дозволяють ефективно здійснювати охорону водних живих ресурсів тощо.