УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Волинець: потрібно не завозити іноземне вугілля, а розвивати вітчизняну промисловість

2,6 т.
Волинець: потрібно не завозити іноземне вугілля, а розвивати вітчизняну промисловість

Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець прокоментував ініціативу Ради Оптового ринку електроенергії щодо встановлення пріоритету включення блоків ТЕС, що працюють на українському вугілля марки Г.

"Розвивати свою власну вугільну промисловість і стимулювати власну вугільну промисловість важливіше, ніж завозити з-за кордону дороге імпортне вугілля в два-три рази дорожче, як це було впродовж кількох років. Переоснащення блоків з використання антрацитового вугілля на газове – це дороге задоволення, і тому необхідно стимулювати такі заходи. На території, підконтрольній українській владі, залишилися шахти, на яких видобувається вугілля виключно газової групи (марка Г – ред.), дуже важливо створити всі стимулюючі заходи для того, щоб теплові електростанції мали змогу переоснастити і перевести блоки, які використовують антрацитове вугілля на використання газової групи вугілля", - заявив Михайло Волинець.

На думку профспілкового лідера, відродження українського вугледобування матиме важливі соціальні наслідки.

Читайте: На ручном регулировании цен на уголь заработают только трейдеры, - эксперт

"У нас на державних шахтах зайнято зараз 42 тисячі працівників, на шахтах безпосередньо. А у нас ще 16 приватних шахт. В середньому десь по 2,5 тисячі працівників. Це 32, десь ще 40 тисяч зайнято безпосередньо на шахтах. 42 і 30 (40 – ред.) тисяч – це скільки буде, 70 тисяч, 75, перестрахуємося. Інше – це вже інфраструктура, соціальна сфера і підприємства, які зв’язані з діяльністю шахт. Це машинобудівельні заводи, які виробляють шахтне обладнання. Навчальні заклади, які готують кадри. Вузи, які готують інженерів видобувної промисловості, зайняті з вугільною галуззю. Ліцеї, профтехучилища. Можна сказати, що це торкнеться десь більше 100, може, 120 тисяч безпосередньо зайнятих вугільною галуззю або поруч з нею. А дальше шахтарські міста. Вони ж побудовані так і засновані десь в степу, де була шахта. Люди всі працювали на шахті. Там ще школа, дитячий садочок, базар – і все, більше нічого немає. То це торкнеться мільйона людей, які проживають в шахтарських регіонах", - зазначив профспілковий лідер.

20 вересня 2017 року Рада оптового ринку електричної енергії затвердила проект змін до Правил оптового ринку (Протокол №26 від 20.09.2017), що встановлює пріоритет блоків теплової генерації, що працюють на вугіллі марки Г перед блоками, які використовують антрацит.

13 грудня стало відомо, що Антимонопольний комітет України почав розгляд справи щодо внесення змін до додатку 2 до Договору між членами ОРЕ в частині вибору складу обладнання з урахуванням необхідності забезпечення незнижуваного запасу вугілля на складах електростанцій, розрахунку цін за робочу потужність і платежів за е/е виробникам.